شماره صندلی‌ات را در خانه انتخاب کن!

از ایستادن در صف‌های طولانی فرودگاه کلافه شده‌اید؟ پس باید این مطلب را بخوانید.

در سفرهای هوایی «چک این» مرحله‌ای است که مسافر به کانتر چک مدارک (شامل بلیط، کارت ملی یا گذرنامه) مراجعه و پس از ارائه‌ی مدارک و چمدان‌هایش، کارت پرواز را دریافت می‌کند. با ورود اینترنت به کسب‌وکارهای سفر و خرید بلیط هواپیما، انجام بیشتر مراحل سفر به صورت آنلاین امکان‌پذیر شده است که چک این را هم شامل می‌شود.  بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی شرایطی فراهم کرده‌اند که مسافران بدون مراجعه‌ی حضوری به کانتر فرودگاه، تنها با استفاده از اینترنت و به روش آنلاین چک این کرده و در فرودگاه مستقیم به گیت خروجی مراجعه کنند.

گرچه این امکان در میان ایرلاین‌های خارجی امر رایجی است ولی در میان شرکت‌های هواپیمایی داخلی، تنها ایرلاین‌های ماهان ایر (تنها در بعضی فرودگاه‌ها) و زاگرس امکان چک این اینترنتی را فراهم کرده‌اند.

تا چه زمانی فرصت چک این داریم؟

چک‌این اینترنتی به طور معمول ۲۴ ساعت قبل از پرواز فعال می‌شود. یعنی شما می‌توانید از ۲۴ ساعت قبل از پرواز تا ۹۰ دقیقه قبل از پرواز، با مراجعه به وب‌سایت ایرلاینی که از آن بلیط خریده‌اید، به‌طور آنلاین چک این کرده و کارت پرواز خود را دریافت کنید.

………..

laptop-with-airline-tickets-credit-card-cell-phone-and-fountain-pen

چگونه چک این کنیم؟

ابتدا باید بررسی کنید که ایرلاینی که از آن بلیط خریده‌اید، امکان چک این اینترنتی دارد یا خیر. اگر امکان آن موجود بود، روی گزینه‌ی چک این کلیک کنید و اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید. معمولاً مشخصات شناسنامه‌ای و بلیط لازم است. بعد از وارد کردن مشخصات، وارد صفحه‌ای می‌شوید که درواقع کارت پرواز اینترنتی شماست. از این صفحه پرینت بگیرید و اگر چمدان نداشته باشید، در فرودگاه مستقیم به گیت خروجی بروید و وارد سالن ترانزیت شوید، اما اگر چمدان و بار همراهتان باشد، قبل از مراجعه به گیت خروجی باید چمدان‌ و بار خود را به کانتر چک بلیط تحویل بدهید . در بعضی فرودگاه‌ها تنها کافی است بارکد روی این صفحه را در گیت زیر دستگاه اسکن بگیرید و از آن عبور کنید. معمولاً گیت خروج مسافرانی که چک این اینترنتی کرده‌اند با مسافرانی که در فرودگاه چک این حضوری می‌کنند، فرق دارد.

……….

انتخاب صندلی

از مزیت‌های چک این اینترنتی این است که می‌توانید صندلی خود را انتخاب کنید. یعنی بعد از وارد کردن مشخصات، با کلیک روی گزینه‌ی انتخاب صندلی، با انتخاب شماره‌ی صندلی، محل نشستن‌تان را در هواپیما مشخص کنید. اما هنگام انتخاب صندلی این نکات را به یاد داشته باشید و با توجه به این‌که روی کدام موضوع حساسیت بیشتری دارید، صندلی خود را انتخاب کنید.

  • ایراد صندلی‌های عقب هواپیما این است که سر و صدای موتور خیلی زیاد است و در صندلی‌های عقب بیشتر آزارتان می‌دهد. به همین دلیل هم هست که محدوده‌ی فرست کلاس را جلوی هواپیما در نظر می‌گیرند.
  • درست است که صندلی‌های عقب‌ سر و صدا دارند، ولی در عوض چشم‌انداز زیباتری دارند. چون معمولاً چشم‌انداز صندلی‌های جلوتر با بال هواپیما کور می‌شود.
  • در صندلی‌های وسط و نزدیک به بال نیز تکان‌ها و تلاطم‌های هوایی کمتر احساس می‌شود.

مطالب مرتبط:

۶ اشتباه در خرید آنلاین بلیط هواپیما و پیشگیری از آن‌ها

بدون دانستن این ریزه‌کاری‌ها به سفر خارجی نروید!

چطور مثل یک جنتلمن سفر کنیم؟

wp_reset_query();

نظر خود را بنویسید :

نام و نام خانوادگی(الزامی)
نشانی ایمیل (الزامی)