غافلگیری از باند فرودگاه تا نقاله‌ی بار

مسیحیان سراسر جهان، چند روز مانده به تعطیلا کریسمس و آغاز سال نوی میلادی، با برگزاری مراسم و جشن‌های مختلف، به استقبال این مناسبت می‌روند. گرم شدن بازار خرید انواع هدایا، خرید و تزئین درخت کریسمس، برگزاری جشن و پایکوبی در میادین مهم شهرها و… رنگ و بوی دلنشینی به آخرین روزهای ماه دسامبر می‌دهد.

از آن‌جایی که فاصله‌ی بین تولد مسیح و جشن کریسمس تا آغاز سال نوی میلادی، چند روزی تعطیل است، بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند در این روزها به مسافرت بروند. ایرلاین‌ها نیز برای اینکه بتوانند سفر خوشی برای مسافران رقم بزنند، اتکار به خرج می‌دهند و هرچه در چنته‌ی خلاقیت‌شان باشد رو می‌کنند. در این پست بعضی از ابتکارهای جالب توجه ایرلاین‌ها را انتخاب کرده‌ایم که در سفرهای تعطیلات کریسمس حسابی مسافران‌شان را غافلگیر می‌کنند.

…………..

تعطیلات کریسمس

…………….

بیشتر بخوانید: فرصت طلایی خرید در حراج‌ پایان سال میلادی 

…………

وست جت

شاید یکی از زیباترین و جذاب‌ترین غافلگیری‌های سال‌های اخیر را هواپیمایی وست‌جت انجام داده باشد.

وست جت در دسامبر سال ۲۰۱۳ در فرودگاه مبداء از تک‌تکِ مسافران یکی از پروازهایش خواست مقابل یک صفحه‌ی نمایشگر بایستند؛ در این صفحه‌ی نمایشگر یک بابانوئل آبی‌پوش با آنها صحبت می‌کرد و می‌پرسید دلشان می‌خواهد چه هدیه‌ای دریافت کنند. یک عده خیلی جدی هدیه‌ی دلخواه‌شان را می‌گفتند و بعضی دیگر هم از کنار آن مثل یک شوخی می‌گذشتند. سپس کارمندان ایرلاین در مقصد دست به کار شدند و هدایای مورد نظر هر فرد را تهیه و بسته‌بندی کردند. وقتی که مسافران در فرودگاه مقصد منتظر بارهای‌شان بودند، هدایا که حالا نام صاحبان‌شان نیز روی آنها چسبانده شده بود، روی نقاله‌ی بارها به حرکت درآمدند. شادی و نشاط مسافرانی که با آرزوهای‌شان روبه‌رو می‌شدند در کنار بابانوئل‌هایی که در میان مردم هیجان‌زده حضور داشتند، قابل وصف نبود. از آن روز تا به حال، این حرکت وست جت بازتاب بسیار زیادی در شبکه‌های اجتماعی داشته است.

اما تلاش‌های این ایرلاین کانادایی برای ساختن یک کریسمس خاطره‌انگیز به اینجا ختم نمی‌شود. وست جت در سال‌های اخیر طرح دیگری را نیز با عنوان ۱۲۰۰۰ معجزه‌ی کوچک در برنامه‌های سال نوی خود قرار داده است. بر اساس این طرح، عوامل این ایرلاین، طی ۲۴ ساعت سعی می‌کنند به مناسبت کریسمس دل افراد مختلفی را در سراسر جهان شاد کنند. معجزه‌های کوچک آنها می‌تواند یک فنجان قهوه، یک غذای گرم به یک بی‌خانمان، یک سفر به ونکوور یا سفری لذت بخش به والت دیزنی باشد.

………..

ایرفرانس

ایرفرانس از ایرلاین‌هایی است که از سال‌ها پیش مسافرانش را در فرودگاه یا در حین پرواز با هدایای کریسمس غافل‌گیر می‌کند. مهمانداران ایرفرانس مسافران را در سال‌های ۶۰ و ۷۰ میلادی با شام و هدایای کریسمس شگفت‌زده می‌کردند، این هدایا شامل یادگاری‌های کوچک و بزرگ و حتی خدمات ویژه‌ی پرواز و سفر می‌شدند.ایرفرانس این روند را در سال‌های دیگر هم ادامه داد. در سال ۲۰۱۲ گروهی از کودکان را روی باند فرودگاه جمع کرد و آن‌ها را با بابانوئلی که از هواپیما پیاده می‌شد، روبرو کرد.

ایرفرانس در یکی از پروازهای خود در نزدیکی کریسمس، مسافرانش را شگفت‌زده کرد. در این پرواز که در دسامبر ۲۰۱۳ از پاریس به بنگلور هند انجام می‌شد، زمانی که مسافران در کنار نقاله‌های بار منتظر بودند، با بسته‌های هدیه مواجه شدند. کارمندان ایرفرانس، داخل این بسته بندی‌های قرمز رنگ که نام مسافران روی آنها نوشته شده بود، هدایایی نظیر هواپیماهای کوچک، هِدسِت و روسری‌‌هایی با طرح لوگوی ایرفرانس گذاشته بودند. مسافران که انتظار چنین چیزی را نداشتند، شگفت‌زده و خوشحال سفر دلپذیرشان را در آستانه‌ی سال نو آغاز کردند.

……….

ایر آسیا

ایرآسیا نیز از غافله‌ی جشن‌های کریسمس عقب نمانده است. این ایرلاین مالزیایی در این روزها با دادن هدایای کوچک، یادگاری‌های مخصوص کریسمس، بیسکوییت‌های عروسکی و هدایایی از این دست، سعی می‌کند، سفر خاطره‌انگیزی در تعطیلات کریسمس برای مسافرانش خصوصاً کودکان رقم بزند.
غافلگیری مسافران با هدایا و امتیازات ویژه و همچنین شاد ساختن فضای پرواز، از برنامه‌های ایرآسیا در طول پروازهای کریسمس است.

…….

بیشتر بدانید: ۵ تور ریلی مهیج و لوکس دنیا

کی‌ال‌ام

کی‌ال‌ام از آن دسته ایرلاین‌هایی است که بامناسبت و بی‌مناسبت، مسافرانش را شگفت‌زده می‌کند. بنابراین انتظار می‌رود که برای کریسمس و روزهای سال نو نیز برنامه‌های خاص خود را داشته باشد. ایرلاین هلندی برای کسانی که از اواخر نوامبر تا اوایل دسامبر با خرید از آنها سفر می‌کنند، هدایایی در نظر گرفته است.
در یکی از این غافلگیری‌ها، کی‌ال‌ام بلیط کلاس اکونومی برخی مسافران خوش‌شانس پرواز آمستردام به شیکاگو را به بیزینس ارتقا داد. هیجان مسافران پس از سوار شدن به هواپیما باز هم ادامه داشت؛ داخل هواپیما تزئین شده بود و بابانوئل علاوه بر پذیرایی از مسافران، در طول پرواز با برنامه‌های کمدی، آنها را سرگرم می‌کرد.

امارات

هواپیمایی امارات نیز به عنوان یکی از ایرلاین‌های بزرگ و معتبر بین‌المللی،به مناسبت کریسمس، با تغییر در جزئیات پروازها به نوعی به مسافرانش عیدی می‌دهد. منوی ویژه‌ی غذایی یکی از این تغییرات جزئی است؛ مثلا در ماه دسامبر و در پروازهایی از مبدأ دوبی به استرالیا، اروپا و ایالات متحده بوقلمون سرخ‌شده و کیک یول‌لوگ (که به شکل کنده درخت است) به خوراکی‌های پرواز اضافه می‌شود. در کلاس‌ اکونومی این پروازها نیز وعده‌های غذایی رنگ و بوی کریسمس می‌گیرند و رولت بوقلمون با آبمیوه‌ی کرانبری، پوره‌ی سیب‌زمینی، سوسیس مرغ و میوه‌های فصل به منوی غذا وارد می‌شوند.

شرایط در فرست‌کلاس‌ها و بیزینس‌ها ویژه‌تر است. برای این مسافران در طول پرواز در کنار بوقلمون، سس‌های لذیذ، انواع پوره و پودینگ و دسر نیز سرو می‌شود. اضمن این‌که قبل از پرواز در لانژ فرودگاه نیز پذیرایی ویژه‌ای ازشان به عمل می‌آید. شیرینی‌های سنتی کریسمس مانند کوکی‌های زنجبیلی، کیک کریسمس و… بخشی از این پذیرایی هستند.

امارات حتی ظرف غذای مسافران کم سن و سال را هم فراموش نمی‌کند و منوی مخصوصی در نظر می‌گیرد که علاوه بر تمام آنچه پیشتر ذکر شد، خوراکی‌هایی مانند پوره‌ی سیب‌زمینی شیرین، هویج و نخودفرنگی در میان آنها به چشم می‌خورد. شکلات‌ها و بیسکوییت‌های عروسکی نیز بخش دیگری از خوراکی‌هایی است که برای مسافران خردسال امارات آماده می‌شود.

 

بیشتر بخوانید:
پنج سفر خارجی برای جشن تحویل سال نو میلادی

شهرهایی برای همه‌ی فصول

تور تونس: اروپاگردی در دل آفریقا

wp_reset_query();

نظر خود را بنویسید :

نام و نام خانوادگی(الزامی)
نشانی ایمیل (الزامی)