بیگ بلیط : یک پرواز دربست مخصوص خود خود شما

لابد برای شما هم در سفر پیش آمده که هر غذایی که در کشور یا شهر جدیدی می‌خورید، هر جایی که دیدن و بودن در آن برایتان لذت‌بخش است و خلاصه در هر لحظه‌ای که بهتان در سفر خوش‌ می‌گذرد، بگویید کاش فلانی هم بود و در آن تجربه شما را همراهی می‌کرد.
چندبار و در چند سفر آرزو کرده‌اید که می‌شد هرکسی را که دوست دارید با خودتان ببرید سفر و دورهمی سیاحت کنید؟

علی‌بابا قرار است فانتزیِ سفر دسته‌جمعی با هواپیما رادر جشنواره‌‌ی بیگ بلیط برای یک نفر عملی کند. یک هواپیمای دربست در اختیار یک نفر قرار می‌گیرد تا به یک مقصد دلخواه داخلی (یکی از شهرهای ایران) پرواز کند و بعد از پایان سفر با همان هواپیما برگردد و هرکسی را هم که دوست دارد، همراه خودش ببرد و برگرداند.

….

امسال بهار دسته‌جمعی…

شرایط و زمان شرکت در قرعه‌کشی را می‌توانید این‌جا بخوانید:

یک هواپیمای دربست مخصوص خود خود شما: جشنواره‌‌ی بیگ‌بلیط علی‌بابا

همان‌طور که گفتیم، یک هواپیمای دربست در اختیار خودِ خودِ برنده است تا با هرکسی که دوست دارد، به هر شهر ایران که بخواهد، سفر کند و برگردد. تا این‌جایش که خیلی باحال است، اما وقتی به این فکر می‌کنیم ‌که با یک پرواز دربست چه کارهایی می‌شود کرد، باحال‌تر هم می‌شود!

از آن‌جا که ما خیلی خلاق، رویاپرداز، شوخ و کمی هم (در حد حفظ حریم خانه و خانواده) بی‌پرواییم، کفتر ذهن‌مان را دنبال هواپیمای دربست در آسمان خیال پرواز دادیم و فکر کردیم در کل چطور می‌شود یک پرواز دربست در اختیار داشت و حسابی حالش را برد!

……….

اصغرآقا بفرما!

یک راهش این است که کلاً صندلی‌ها را باز کرد تا محفل خیلی خودمانی و بی‌ریا باشد. عهد و عیال و همه‌ی قوم و خویش حتی باجناق‌ها و جاری‌ها را بار هواپیما کرد و برد سفر. دورتادور را هم تشکچه و پشتی بگذاریم و دورهمی تا مقصد صفا کنیم. خداوکیلی پرواز با پیجامه و عرق‌گیر، صفای دیگری دارد.

بچه‌ها هم می‌توانند تا رسیدن به مقصد، ته راهرو چند دست گل‌کوچک بزنند.

بیگ بلیط

………..

دوپس دوپس دوپس…

بعضی‌ها هم هستند که نسبت به فامیل دورپروازند، کلاً از کودکی تا امروز،  زیاد با فک و فامیل مسافرت دسته‌جمعی رفته‌اند و لزومی نمی‌بینند همان آدم‌هایی را که قبلا هزاربار در سفرهای دسته‌جمعی دیده‌اند برای هزار و یکمین‌بار در هواپیمای دربست ببینند. بیشتر دوست دارند یک «اکیپ» دوستانه را همراه دی‌جی و موسیقی و ملزومات دیگر جمع کنند ببرند بالای ابرها یک تورِ «شادِ شادِ شاد» برگزار کنند و حسابی بترکانند!

بیگ بلیط

………

یک هواپیمای دربست مخصوص خود خود شما: جشنواره‌‌ی بیگ‌بلیط علی‌بابا

……

خودت باش، فقط خودت باش!

یک عده‌ هم هستند که تَک‌پَر و منزوی‌اند و به قول قدیمی‌ها اصلا با جمع نمی‌جوشند و جمع هم متقابلاً با آن‌ها نمی‌جوشد، در تمام محافل فقط شنونده‌اند، معمولاً دیر می‌آیند و زود می‌روند، حتی در عروسیِ خودشان هم سرشان توی گوشی‌شان است.

این‌ها حوصله‌ی کسی را ندارند و برای خوش‌گذرانی در فضای خالی، راه‌های خلاقانه‌ای به ذهن‌شان می‌رسد. مثلا چاهکِ کف هواپیما را با «نایلون» می‌پوشانند، هواپیما را تا نصفه آب می‌کنند و تا مقصد آب‌تنی می‌کنند و حسابی حالش را می‌برند.

بیگ بلیط

……..

اهواز دو نفر، اهواز دو نفر

همه هم مثل ما و شما نیستند که فقط فکر خوش‌گذرانی و این مسخره‌بازی‌ها باشند، به قول قدیمی‌ها مغزشان مثل راکفلر و به قول امروزی‌ها مثل بیل گیتس کار می‌کند. همه هم در فامیل نمونه‌شان را داریم که نَقلِ محافل خانوادگی و فامیلی‌اند و سرکوفت‌شان را از پدر و مادرمان هم خورده‌ایم که «از بچه‌ی فلانی یاد بگیر».

این فلانیِ نوعی اگر پرواز رفت و برگشت برنده شود، احیاناً تمامِ Nتا بلیطش را می‌برددر بازار آزاد می‌فروشد، پولش را می‌دهدارز می‌خرد یا در جشنواره و قرعه‌کشی‌های دیگر سرمایه‌گذاری می‌کند.

بیگ بلیط

……….

۸۰ بلیط هواپیما برای شاهین‌ها

یک حالت دیگر هم این است که مثل شاهزاده‌ی سعودی از قبل خیلی پولدار باشید و فکر این روزها را کرده باشید و از مدت‌ها قبل پول بی‌زبان را صرف جمع‌آوری و نگهداری ۸۰ پهله شاهین کرده باشید. وقتی هم این‌قدر پولدار و بی‌کارید، لابد خودتان هم می‌دانید «پهله» واحد شمارش پرندگان شکاری است. بعد هم به هزار و یک دلیلِ الکی و بی‌خود بخواهید هر۸۰تا شاهین‌تان را جمع کنید، با عزت و احترام سوار هواپیما کنید و خودتان و خدمه‌ی پرواز و هشتاد شاهین‌تان دورهمی پروازی بسیار خوش و باصفا را تجربه کنید.

بیگ بلیط

…………

یک هواپیمای دربست مخصوص خود خود شما: جشنواره‌‌ی بیگ‌بلیط علی‌بابا

…………

اصلا فکر جا رو نکن!

خیلی‌ها به عشق خرید سفر می‌کنند، اصلا می‌روند سفر که توی بازار بچرخند و خرید کنند، توی بازار غذا بخورند، توی بازار استراحت کنند، دوباره بلند شوند توی بازار بچرخند و خرید کنند. برگشتنی وقتی سوار هواپیما می‌شوند، بر چمدان‌ها و بارهایی که تحویل قسمت بار می‌دهند، شش هفت‌تا کیف‌دستی و کارتن و کیسه‌ی خرید هم از دست‌وپرشان آویزان است.
عشاق خرید می‌توانند هواپیما را خالی ببرند کیش یا هر شهر دیگری که بازارهای پر و پیمان دارد، خاک مرکز خریدها را به توبره بکشند و بار هواپیمای دربست کنند و برگردند منزل. شاید ما نمی‌دانیم و اتفاقا خیلی هم خوش می‌گذرد که آدم در طول پرواز دستِ کیسه‌ی خریدش را بگیرد و دوتایی از ارتفاع بیستهزارپایی مناظر زیر پایشان را تماشا کنند.

بیگ بلیط

…………

مهربانی دست دوستی را خواهد گرفت

یک حالت هم هست که از هر زاویه‌ای به آن نگاه کنیم خوش‌حالت و زیباست  و آن این‌که می‌توانید کسانی را با خودتان همراه کنید که تا به حال نه سفر هوایی رفته باشند و نه اصلا بلیط هواپیما را از نزدیک دیده‌اند؛ مثلا کودکانی که هواپیما را فقط در آسمان دیده‌اند. در این حالت که بسیار هم قابل احترام و زیباست، انتخاب همسفرها دیگر به گستردگی دل و روح برنده بستگی دارد.

بیگ بلیط

***

به تعداد مسافران هوایی، راه‌های استفاده از پرواز دربست وجود دارد، فقط باید پول و فرصت و هواپیمایش را داشت که خب، بسیاری از ما نداریم و با همین فانتزی‌اش خوش می‌گذرانیم. پیشاپیش برای برنده آرزوی سفری خوش با همسفرانی خوش‌تر می‌کنیم و یک بار دیگر یادآوری می‌کنیم که از ۲۰ بهمن تا ۲۰ اسفند ۱۳۹۵، می‌توانید با خرید یک بلیط هواپیما یا قطار یا اتوبوس، شانستان را برای برنده‌شدن یک پرواز دربست رفت‌وبرگشتِ داخلی امتحان کنید.

یک هواپیمای دربست مخصوص خود خود شما: جشنواره‌‌ی بیگ‌بلیط علی‌بابا

مروری بر جشنواره‌ها و جایزه‌های پیشین علی‌بابا:

از برج میلاد به برج ایفل

جایزه‌ی ویژه‌ در دستانِ برنده

صدای پای آب 

wp_reset_query();

نظر خود را بنویسید :

نام و نام خانوادگی(الزامی)
نشانی ایمیل (الزامی)