فراهم شدن این امکان که مسافران بتوانند بدون رفت‌وآمدهای‌ شهری و سروکله زدن با اپراتورهای آژانس‌های مسافرتی بلیط بگیرند، به نوعی انقلابی در صنعت گردشگری محسوب می‌شود. اما ظهور اپلیکیشن‌های موبایلی این روند را سریع‌تر هم کرده‌اند. چند سالی هست که تلفن‌های همراه از یک وسیله‌ی مخابراتی فراتر رفته‌اند و مثل یک جعبه‌ابزار کوچک توی جیب یا کیف‌مان همه‌جا همراه‌مان هستند. اپلیکیشن‌های موبایلی نسبت به وب‌سایت‌‌ها در دسترس‌ترند و اگر درست طراحی شده باشند، سریع‌ترند و هرجا و هر زمان که یک اتصال نیم‌بند هم به اینترنت داشته باشید، کار می‌کنند. می‌خواهیم اپلیکیشن علی‌بابا را به شما معرفی کنیم.

……………

اپلیکیشن علی‌بابا

……….

اپلیکیشن علی‌بابا ، باز هم ساده‌تر

پیشتر هم گفته بودیم که سادگی فرآیند خرید، یکی از مزیت‌های وب‌سایت علی‌بابا است. اپلیکیشن علی‌بابا یک قدم فراتر گذاشته و فرآیند خرید بلیط هواپیما و قطار را ساده‌تر هم کرده است. هر لحظه که اراده به سفر کنید، کافی است تلفن همراه‌تان را بردارید و تنها با انتخاب تاریخ و مبداء و مقصد سفر در کمتر از ۲ دقیقه بلیط‌ مورد نظرتان را جستجو و پیدا کنید. سپس با اتصال به درگاه امن بانکی هزینه‌ی بلیط را پرداخت کنید و بلیط را به صورت ایمیل یا پیامک دریافت کنید. اما این اپلیکیشن چه ویژگی‌هایی دارد؟

……………..

جستجوگر جامع و معتبر

این اپلیکیشن بلیط هواپیما و قطار را در برمی‌گیرد. در پروازهای داخلی، بلیطِ ۱۰۰درصدِ ایرلاین‌های داخلی را می‌توانید جستجو و تهیه کنید. اپلیکیشن پروازها را به دلخواه شما مرتب می‌کند، یعنی می‌توانید پروازها را براساس قیمت، تاریخ و زمان پرواز، توقف داشتن یا بدون توقف بودن پرواز، سیستمی یا چارتر بودن پرواز و کلاس پروازی مرتب کنید. مثلا قصد دارید از تهران به قشم پرواز کنید، با انتخاب فرودگاه مهرآباد و مقصد قشم، تمام پروازهای ایرلاین‌های داخلی به مقصد قشم نمایش داده می‌شوند و می‌توانید براساس بودجه و زمان‌بندی سفر و حتی نوع ایرلاین تصمیم بگیرید که کدام بلیط را انتخاب کنید. مثلا شما مشتری پروپاقرصِ ماهان هستید، بنابراین می‌توانید از اپلیکیشن بخواهید تنها پروازهای ماهان را به مقصد قشم نمایش بدهد. سپس بلیط را انتخاب می‌کنید و با اتصال به درگاه امن بانکی هزینه‌ی آن را پرداخت می‌کنید و بلیط برای شما ارسال می‌شود.

…….

خداحافظ درگاه بانکی، سلام اعتبار

در اپلیکیشن شما می‌توانید با مبلغ اعتبارتان خرید کنید. یعنی مبلغی را به حساب کاربری‌تان وارد کنید و با استفاده از آن خرید کنید؛ یعنی در هر بار خرید بلیط لازم نیست به درگاه بانکی هدایت شوید و از همان مبلغ اعتبارتان استفاده کنید. مثلا شما به حساب کاربری خود مبلغ پانصدهزارتومان وارد می‌کنید، با سیصدهزار تومانِ آن بلیط هواپیما می‌خرید و در سفر بعدی‌ می‌خواهید با قطار سفر کنید و دویست هزارتومان از اعتبارتان در حساب‌تان باقی مانده. بنابراین می‌توانید بدون هدایت به درگاه بانکی، هزینه‌ی بلیطتان را از همان مبلغی که در اعتبارتان مانده بپردازید.

….

دانلود از کافه بازار

دانلود از app store

دانلود از google play

……….

پول رفته به جیب برمی‌گردد

بعد از خرید بلیط، تا قبل از حرکت به هر دلیلی نتوانستید سفر کنید، استرداد آنلاین گزینه‌ای از اپلیکیشن است که با آن می‌توانید بلیط را برگردانید و با کسر جریمه‌ی کنسلی، مبلغ بلیط به صورت آنلاین به حساب شما برمی‌گردد. بعد از ورود به اپلیکیشن کافی است گزینه‌ی استرداد را انتخاب کنید، سپس به صفحه‌ای راهنمایی می‌شوید که تمام بلیط‌های خریده شده توسط شما را نمایش می‌دهد که با انتخاب بلیط مورد نظر مراحل استرداد را طی می‌کنید.

اگر پرواز از سوی ایرلاین کنسل شود یا بیشتر از ۲ساعت تاخیر داشته باشد، پرداخت جریمه‌ی کنسلی پرواز شامل شما نمی‌شود اما اگر شما تصمیم بگیرید تا قبل از حرکت سفرتان را لغو کنید، هنگام استرداد، جریمه‌ی کنسلی از مبلغ شما کسر می‌شود و سپس به حساب شما باز می‌گردد.

هنگام تکمیل فرایند استرداد بلیط می‌توانید انتخاب کنید که مبلغ بلیط به اعتبار شما اضافه شود یا به حساب کارت بانکی‌تان واریز شود. اگر گزینه‌ی کارت بانکی را انتخاب کنید، یادتان باشد شماره‌ی کارت‌تان را بدون فاصله و بدون اشتباه وارد کنید.

…………

بلیط ارزان‌تر برای خردسالان

پیشتر گفته بودیم در بلیط سیستمی هواپیما بهای بلیط برای گروه‌های سنی مختلف متفاوت است، قیمت بلیط کودکان در ایرلاین‌های مختلف بین نصف تا ۷۵% قیمت بلیط بزرگسالان است و برای بلیط نوزادان در پروازهای داخلی و خارجی ۱۰ تا ۳۰درصد قیمت است. اپلیکیشن علی‌بابا سن مسافر را محاسبه می‌کند و بر اساس آن نرخ بلیط را محاسبه می‌کند، یعنی بعد از ورود مشخصات مسافر، به صورت خودکار سن را محاسبه می‌کند و اگر مسافر کودک یا خردسال بود، بهای بلیط را بر اساس آن نمایش می‌دهد.

…….

دانلود از کافه بازار

دانلود از app store

دانلود از google play

…………

کارنامه‌ی سفر

تمام بلیط‌های خریده شده توسط کاربر در این اپلیکیشن ذخیره می‌شود. بنابراین اگر مسافر برای حسابرسی یا محاسبات مالی بخواهد به حساب‌وکتاب قبلی مراجعه کند، فهرست تمام بلیط‌های قبلی و تراکنش‌های او در حساب کاربری‌ موجود است.

…………

هرطور میل شماست

اپلیکیشن این قابلیت را دارد که بلیط را برای مسافر ایمیل کند یا با پیامک بفرستد. اگر بلیط را برای شخص دیگری می‌خواهید تهیه کنید، در فرآیند خرید، گزینه‌ای وجود دارد که با آن می‌توانید بلیط را برای شخص دیگری بفرستید، باز هم امکان ارسال با ایمیل یا پیامک فراهم است.

…………..

علی‌بابا هرگز نمی‌خوابد

تمام ویژگی‌های اپلیکیشن علی‌بابا را گفتیم، این را هم اضافه کنیم که در هر ساعتی از شبانه‌روز اگر مشکلی پیش آمد یا سوالی درباره‌ی سفر و بلیط داشتید، پشتیبانی علی‌بابا آماده‌ی پاسخ‌گویی به شماست. علی‌بابا هرگز نمی‌خوابد و همیشه آماده است تا به پرسش‌های شما پاسخ بدهد یا مشکلات احتمالیِ پیش آمده را رفع کند.

………..

bazarrrrr

دانلود از کافه بازار

……..

appppppp

دانلود از app store

………

photo_2016-11-15_17-27-50

دانلود از google play

………………

 

…………..

…….

مطالب مرتبط:

عوامل موثر در قیمت بلیط هواپیما

پرواز چارتر چیست و چه فرقی با پرواز سیستمی دارد؟

خرید بلیط هواپیما به صورت آنلاین

 

wp_reset_query();

نظر خود را بنویسید :

نام و نام خانوادگی(الزامی)
نشانی ایمیل (الزامی)