پرواز تهران ـ کاراکاس اگر یک‌سره باشد ۱۷ ساعت طول می‌کشد یا مثلا مسافران پرواز دبی ـ هیوستون ۱۶ ساعت را در هواپیما می‌گذارانند. پروازهای طولانی معمولا بین دو قاره انجام می‌شوند. مثلا پروازهایی که غربی‌ترین و شرقی‌ترین نقاط زمین را به هم متصل می‌کنند، در دسته‌ی پروازهای طولانی قرار می‌گیرند. اگر مجهز به اطلاعات و تجهیزات مناسب باشید، سختی این سفرها برایتان هموار خواهد شد. بیایید باهم ببینیم در پروازهای طولانی بهتر است چه چیزی بخوریم، چه لباسی بپوشیم و در کل چه‌کار کنیم که در پرواز طولانی هم راحت باشیم و هم دچار عوارض بعد از پرواز نشویم.

…..

ژل ضدعفونی: هوای داخل هواپیما از هوای بسیاری از محیط‌های بسته (مثلا محل کارتان) تمیزتر و تصفیه‌شده‌تر است. اما به آن معنی نیست که خطر آلودگی به ویروس‌ها در آسمان نسبت به وقتی که روی زمین هستید، کمتر است. ممکن است سرفه‌ها و عطسه‌های مسافران شما را بیمار نکند، اما بعضی وقت‌ها هواپیماها بلافاصله بعد از تخلیه‌ی مسافرها دوباره پرواز می‌کنند و خدمه وقت کافی برای تمیز کردن و ضدعفونی ندارند. یک تیوپ ژل ضدعفونی‌کننده‌ی دست همراه خود داشته باشید و دست‌های خود را با آن ضدعفونی کنید.

………..

hygiene gel

……

…………..

آب: هوای داخل کابین هواپیما رطوبت بسیار کمی دارد که می‌تواند باعث خشکی بینی، گلو و دهان‌تان شود و در نهایت موجب آسیب رسیدن به سیستم ایمنی بدن‌تان شود. برای جبران بی‌آبی بدن خود از آب و آب‌میوه‌های غیرالکلی استفاده کنید. می‌توانید بطری آب یا قمقمه‌ی آب و کمی آب‌میوه با قند کم با خودتان به داخل هواپیما ببرید و در فواصل زمانی از آن بنوشید.

………..

water

……..

…………..

لباس و کفش مناسب: در پروازهای طولانی راحت‌ترین لباس‌هایتان را بپوشید. لباس‌هایی که برای پرواز طولانی انتخاب می‌کنید مناسب زمان طولانی پرواز باشند. لایه لایه لباس پوشیدن به‌تان کمک می‌کند در صورتی که گرم‌تان شد یک لایه از لباس‌تان را کم کنید یا بالعکس. کفش‌ بدون بند انتخاب کنید. پوشیدن کفش بدون بند و راحت دو منفعت دارد؛ یکی این‌که وقتی می‌خواهید بخوابید راحت از پا درمی‌آیند و دوباره راحت پوشیده می‌شوند، و دیگر این‌که قبل از این‎‌که سوار هواپیما شوید، برای عبور از گیت‌های امنیت فرودگاه مناسب‌اند. یک یا چند جفت جوراب در کیف همراه خود در کابین داشته باشید تا بتوانید در طول پرواز عوض کنید.

……………..

clothing-964880_960_720

………..

………….

پتو و بالش مسافرتی: معمولا اگر از خدمه‌ی پرواز بخواهید، بالش و پتو را در اختیارتان می‌گذارند. اما می‌توانید یک بالش مخصوص رانندگی یا هواپیما و یک پتوی خیلی سبک مسافرتی با خودتان ببرید. این بالش‌‌ها پشت گردن‌تان را پر می‌کنند. تقریبا در فروشگاه‌های بیشتر فرودگاه‌ها این بالش‌ها موجودند. اگر شال بزرگ و گرمی دارید، می‌توانید به‌جای پتوی سفری همراه خودتان ببرید.

…………

clare-v-x-parachute-travel-kit-editorial-2_1024x1024

……….

…………..

غذای سالم: اگر عادت به خوردن غذای سالم دارید، مجبور نیستید غذایی را که در هواپیما سرو می‌شود بخورید. بعضی ایرلاین‌ها با دریافت پول بیشتر روی بلیط خدماتی مانند سرو غذای سالم هم ارائه می‌کنند. اما اگر حوصله یا پولش را ندارید یا با ایرلاینی پرواز می‎کنید که این سرویس را ندارد، بهتر است قبل از سوار شدن به هواپیما غذا بخورید و کمی غذای سبک و سالم بسته‌بندی کنید و با خود به هواپیما ببرید. ساندویچ‌های سبک و مقداری آجیل و تنقلات انتخاب بسیار خوبی‌اند.

……………..

breakfast-991821_960_720…………

…………….

…………

تحرّک: در پروازهای طولانی، به‌خصوص در پروازهای بین قاره‌ای، گاهی از روی صندلی بلند شوید و در طول راهرو قدم بزنید. این کار مانع از آن می‌شود که خون در رگ‌های پایتان جمع شود. هر چند ساعت قدم بزنید و اگر حالش را داشتید، خیلی سبک نرمش کنید. حتی می‌توانید از روی صندلی بلند شوید و کمی تحرک درجا داشته باشید.

……….

red_dumbbells

…………

سرگرمی: زمان در سفرهای طولانی انگار کش می‌آید و خطر سر رفتن حوصله بیشتر از هرچیزی شما را تهدید می‌کند! برای مقابله با  سر رفتن حوصله توشه‌ی سرگرمی‌تان را حسابی پروپیمان ببندید. اگر تبلت دارید، روی آن فیلم، کتاب الکترونیکی، کتاب صوتی، بازی و موسیقی ذخیره کنید. کتاب هم انتخاب خوبی است. هیچ چیز برای گذراندن وقت بهتر از خواندن یک کتاب خوب و اثرگذار نیست.

……….

ipad-606766_960_720

wp_reset_query();

نظر خود را بنویسید :

نام و نام خانوادگی(الزامی)
نشانی ایمیل (الزامی)