دونالد ترامپ حتی قبل از انتخاب شدن به ریاست جمهوری، به واسطه‌ی برند شخصی و شخصیت بحث‌انگیزش از شناخته‌ترین چهره‌های آمریکایی بود. رئیس‌جمهور منتخب ایالات متحده پیش از اینکه سیاستمدار باشد، نویسنده و تاجر موفقی نیز بوده است. بنابراین تعجبی ندارد که این غول دنیای املاک و مستغلات، هواپیمای شخصی داشته باشد، هواپیمایی که در مبارزه‌های انتخاباتی هم خیلی به کارش آمد.

اما حقایق جالبی درباره این هواپیما وجود دارد که نگاهی کوتاه به آنها خواهیم داشت.

………..

……….

یک: بوئینگ ۷۵۷ دونالد ترامپ یکی از ۸ هواپیمای گران دنیاست. قیمت هواپیمای شخصی ترامپ حدود ۱۰۰ میلیون دلار برآورد شده است.

دو: بوئینگ ۷۵۷ با دارا بودن کابین شیشه‌ای یکی از بهترین پیشنهادها برای خلبانان به شمار می‌آید. این کابین شیشه‌ای خلبان اغلب مجهز به صفحه نمایش کامپیوتری بزرگ است که اطلاعات مورد نیاز روی آن نمایش داده می‌شود. این کابین شامل حلقه‌های بازخورد و توانایی چک کردن خودش است که به خلبان پیش از بروز شرایط اضطراری، هشدار می‌دهد. تمام هواپیمای‌های نسل بعد مجهز به کابین شیشه‌ای خواهند بود.

سه: بوئینگ دونالد ترامپ، یکی از سریع‌ترین هواپیماهای جهان است. این هواپیما با برخورداری از موتورهای رولزرویس، می‌تواند با سرعتی بیش از ۸۵۰ کیلومتر بر ساعت پرواز کند.

چهار: هواپیمای بوئینگ ۷۵۷ در کلاس اکونومی می‌تواند ۲۳۹ نفر مسافر را حمل کند. اما در راه و روش ترامپ، اکونومی معنایی ندارد. هواپیمای شخصی او با چینش خاص خود در هر سفر می‌تواند ۴۳ نفر را جابه‌جا کند.

پنج: جت شخصی دونالد ترامپ امکانات بسیار زیادی دارد. این امکانات شامل تخت‌خواب، اتاق ناهارخوری و اتاق شخصی مهمان می‌شود. سرویس بهداشتی این هواپیما نیز شامل قطعاتی از جنس طلای ۲۴ عیار است! لازم به یادآوری است که این بوئینگ ۷۵۷ برای سرگرمی یک اتاق ویدئو همراه با سیستم سینما نیز دارد. به این ترتیب، همه‌ی مسافران می‌تواند از سفر راحت خود لذت ببرند.

شش: پرواز با این جت خصوصی ارزان نیست. یک ساعت پرواز با این هواپیما با احتساب هزینه‌ی سوخت، حدود ۱۰ هزار و ۸۰۰ دلار تمام می‌شود. اما این موضوع هم برای ترامپ اهمیتی ندارد، او با توجه به دارایی‌های سرشارش به راحتی می‌تواند در هر سفر خصوصی‌ ۵۰۶ هزار دلار صرف کند.

هفت: جت خصوصی ترامپ به او اجازه می‌دهد که به‌ راحتی، به سرعت و در زمان مناسب سفر کند. تصاویر نشان می‌دهد که او در کمپین انتخاباتی‌اش تمام سفرهایش را با این هواپیما انجام داده است.

هشت:این هواپیمای لوکس و خصوصی در سال ۱۹۹۱ ساخته شده است. مالک قبلی آن «پل آلن»، مؤسس مایکروسافت بوده است که در سال ۲۰۱۱ در ازای ۱۰۰میلیون دلار آن را به دونالد ترامپ فروخته است.

نه: هواپیمای شخصی ترامپ علی‌رغم تمام ویژگی‌هایش، طولی کمتر از هواپیمای بوئینگ شماره یک نیروی هوایی امریکا (Air Force One) دارد. هواپیمای شماره یک نیروی هوایی امریکا، هواپیمایی است که به سفرهای هوایی رئیس‌جمهور ایالات متحده اختصاص می‌یابد. حالا باید دید پس از پیروزی ترامپ در انتخابات، کدام یک از هواپیماها را برای سفرهایش انتخاب می‌کند.

ده: هواپیمای ترامپ بسیار لوکس است، گویی او با انتخاب این هواپیما و مانورهای تبلیغاتی‌اش می‌خواهد کشورش را بیش از آنچه که هست، ثروتمند نشان دهد.

دونالد ترامپ

……

دونالد ترامپ

……….

دونالد ترامپ

wp_reset_query();

نظر خود را بنویسید :

نام و نام خانوادگی(الزامی)
نشانی ایمیل (الزامی)