رقابت تنگاتنگ شرقی‌ها و غربی‌ها

در هفتمین دیدار از جام ایرلاین‌های اروپایی، دو ایرلاین دوستاره‌ی اروپایی، هواپیمایی بین‌المللی اوکراین و رایان‌ایر از جمهوری ایرلند برابر هم به میدان رفتند که در پایان این بازی، هواپیمایی رایان‌ایر موفق شد اوکراینی‌ها را با نتیجه‌ی پرگل ۳ بر ۲ شکست بدهد.

airline-team7-goal-950402

بعد از سوت داور و شروع مسابقه، هر دو تیم بازی محتاطانه‌ای را در پیش گرفتند تا این‌که اوکراین توانست با ایجاد چند موقعیت گل دروازه‌ی رایان‌ایر را به لرزه بیندازد. در مقابل رایان‌ایر هم تلاش کرد با ضدحمله، حملات پی‌درپی اوکراین را جبران کند. درنهایت اولین گل هواپیمایی بین‌المللی اوکراین را فرودگاه اصلی این ایرلاین، وارد دروازه‌ی رایان‌ایر ایرلندی کرد. زننده‌ی گل اوکراین، فرودگاه اصلی آن، یعنی فرودگاه بین‌المللی کیف بود که موفق شد به خاطر وسعت بیشتر و پروازهای پرتعدادتر خود، توپ را وارد دروازه‌ی دروازه‌ی رایان‌ایر کند. در تیم رایان‌ایر، این فرودگاه اسوُرد ایرلند که به عنوان فرودگاه اصلی این ایرلاین از دروازه‌ی آن محافظت می‌کرد. بعد از گل اول شاهد بازی نسبتا یکنواختی از هر دو تیم بودیم که تا پایان نیمه‌ی اول طول کشید.

ukrain2

در نیمه‌ی دوم تلاش‌های رایان‌ایر برای جبران گل خورده افزایش پیدا کرد. رایان‌ایر با روش‌های گوناگون و حتی غیرمعمول، مثل طراحی تبلیغات روی بدنه‌ی هواپیماهایش و فروش غذا و نوشیدنی داخل پروازهای خود، توانست سطح درآمد خود را افزایش دهد و از هزینه‌های اضافی‌اش بکاهد و گل تساوی را به ثمر برساند. سپس رایان‌ایر با پیش‌برد همین تاکتیک، در فاصله‌ی کوتاهی پس از گل تساوی موفق شد تعداد ناوگان خود را به ۳۴۹ هواپیمای بویینگ ۷۳۷ برساند و به ۱۹۲ مقصد، مسیر پروازی برقرار کند و به این ترتیب گل دوم را هم به ثمر برساند. گل دوم رایان‌ایر در شرایطی وارد دروازه‌ی اوکراین شد که هواپیمایی اوکراین با ۴۱ فروند هواپیما، موفق شد تنها به ۷۵ مقصد در سراسر دنیا مسیر پروازی برقرار کند.

ukrain

اما اوکراین بعد از دریافت گل دوم به جنب و جوش افتاد و تلاش کرد با ارائه‌ی یک بازی درخشان و خیره‌کننده گل تساوی را وارد دروازه‌ی رایان‌ایر کند. در سال‌های پایانی دهه‌ی ۹۰ میلادی هواپیمایی اوکراین با ایرلاین‌های دیگر مانند لوفت‌هانزا و تاپ پرتغال وارد مذاکره شد و توانست با همکاری با ایرلاین‌های دیگر خدمات، کیفیت و درنتیجه درآمد خود را بهبود ببخشد. بعد از اتخاذ این استراتژی در اواسط نیمه‌ی دوم به بعد، اوکراین توانست به گل‌های دوم و سوم برسد. اوکراینی‌ها گل تساوی را وقتی وارد دروازه‌ی رایان‌ایر ایرلندی کردند که در سال‌ ۲۰۰۵ موسسه‌ی اسکای‌ترکس مدال طلای خدمات مسافرتی خود را به آنان اعطا کرد. همچنین هواپیمایی اوکراین بین سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۵ بهترین ایرلاین منطقه‌ای در اروپا شناخته شد و به این ترتیب گل سوم اوکراین هم در دقایق پایانی بازی وارد دروازه‌ی رایان‌ایر شد. در پایان هواپیمایی اوکراین با نتیجه‌ی ۳ بر ۲ از سد رایان‌ایر گذشت تا در دور بعدی به رقابت ایرلاین قدرتمند ایرفرانس برود.

مسابقات قبلی جام ایرلاین‌های اروپا:

نخستین بازی از رقابت های جام ایرلاین‌های اروپا

دومین بازی از رقابت‌های جام ایرلاین‌های اروپا

سومین بازی از رقابت‌های جام ایرلاین‌های اروپا

چهارمین بازی از رقابت‌های جام ایرلاین‌های اروپا

پنجمین بازی از رقابت‌های جام ایرلاین‌های اروپا

wp_reset_query();

نظر خود را بنویسید :

نام و نام خانوادگی(الزامی)
نشانی ایمیل (الزامی)