کمتر از یک ماه به عید نوروز باقی مانده و خیلی‌ها مشغول برنامه‌ریزی برای گذراندن تعطیلات نوروزی هستند. بازار تورهای نوروزی داغ است و ایرلاین‌های داخلی هم خبر از افزایش ۳۰درصدی قیمت بلیط هواپیما می‌دهند. شما هم ممکن است تا حالا مقصد سفرتان را مشخص کرده باشید و مشغول برنامه‌ریزی برای مهیا کردن باقی ملزومات سفر باشید. قبل از خرید بلیط هواپیما بد نیست بعضی نکات را در این زمینه بدانید.

………

…………..

cover-gplus-nowruz-941202

…………….

………………..

  • در آستانه‌ی نوروز و در تعطیلات سال نو، تقریبا تفاوت قیمتی بین بلیط چارتر و سیستمی وجود ندارد. در مسیرهای پرتردد آن‌قدر ترافیک پرواز زیاد است و آن‌قدر تقاضا برای پرواز بالاست که گاهی اوقات بلیط چارتر را از بلیط سیستمی گران‌تر می‌خرید. پس زیاد درگیر تفاوت قیمت نباشید و بیشتر به بالابردن کیفیت سفرتان فکر کنید. اما هنوز گاهی پیش می‌آید که در بعضی مسیرهای پرطرفدار مثل تهران ـ کیش یا تهران ـ مشهد، در مسیر رفت یا برگشت یک پرواز، بلیط با قیمت خوبی پیدا کنید. مثلا در روزهای آخر اسفند پروازهای رفت از تهران به کیش بسیار پرطرفدارند و تقریبا همه‌شان پر می‌شوند اما در مسیر برگشت از کیش به تهران می‌توانید بلیط با قیمت مناسب هم پیدا کنید.

 

  • گاهی وقت‌ها در روز تعطیل سفر بدون برنامه پیش می‌آید و ناگهان مجبور می‌شوید بلیط بخرید، آن‌هم در روز تعطیل که تمام آژانس‌ها و دفاتر هواپیمایی‌ها در سطح شهر بسته‌اند. در این مواقع یک راه این است که به فرودگاه بروید و از دفاتر قروش بلیط فرودگاه بلیط بخرید که ممکن است بلیط نداشته باشند، اما راه بهتر این است که از وب‌سایت‌های فروش آن‌لاین بلیط هواپیما بلیط بخرید. در خرید آنلاین بدون خروج از خانه و گذشت زمان، جستجوی گسترده‌ای بین پروازها و ایرلاین‌ها انجام می‌دهید و ممکن است حتی به نتیجه‌ی شگفت‌انگیزی برسید.

 

  • آخرین مهلت خرید بلیط در در پروازهای داخلی یک ساعت و سی دقیقه (۱:۳۰) قبل از پرواز است. در پروازهای خارجی این زمان به ۳ساعت می‌رسد. بنابراین اگر سفر ناگهانی برایتان پیش آمد و خواستید خیلی سریع بلیط بخرید، این زمان را به یاد داشته باشید.

 

  • هنگام خرید بلیط هواپیما به جزئیات دقت کنید. ساعت پرواز رفت و ساعت پرواز برگشت، نام ایرلاین، کلاس پروازی، چارتر یا سیستمی بودن بلیط را قبل از خرید بلیط به‌طور دقیق چک کنید تا احیاناً بعد از خرید بلیط شبهه‌ای برایتان پیش نیاید و محبور به استرداد یا تعویض بلیط نشوید، چون استرداد و تعویض مشخصات بلیط هردو هزینه‌بر خواهند بود. عوض کردن مشخصات مسافر در بلیط به این معناست که اپراتور باید بلیط قبلی شما را لغو کند و بلیط جدیدی برایتان صادر کند. برای استرداد بلیط قبلی باید هزینه‌ی جریمه‌ی کنسلی بلیط را بپردازید. بنابراین هنگام وارد کردن مشخصاتی مانند نام و نام خانوادگی و کد ملی همسفران خود دقت کنید.

 

  • از سامانه‌ها و وب‌سایت‌هایی بلیط بخرید که معتبر باشند. یک راه اطمینان از معتبر بودن وب‌سایت بررسی نماد تجارت الکترونیک است. نماد تجارت الکترونیک از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعطا می‌شود. اعطای نماد اعتماد الکترونیکی هویت صاحب و محل فعالیت کسب و کارهای اینترنتی را احراز می‌کند. دارنده‌ی نماد اعتماد الکترونیکی، تحت نظارت دستگاه های مسئول، ملزم است به قوانین و مقررات مندرج در تعهدنامه‌ی نماد را رعایت کند. برای مطمئن شدن از این که نماد اعتماد اصل باشد، روی آن کلیک کنید، اگر پنجره‌ی جدیدی باز شد که در آن توضیحاتی درباره‌ی نماد و مشخصات آن شرکت نوشته شده بود، می‌تاونید به آن نماد اعتماد کنید. در غیر این صورت اگر وب‌سایتی تصویر نماد را داشت ولی با کلیک روی آن وارد همچین صفحه‌ای باز نشد، به آن اعتماد نکنید.

 

  • در بندهای قبل زمان‌هایی را قبل از پرواز گفتیم که در خرید بلیط به کارتان بیاید. اگر زمان پرواز رفت‌تان در روزهای آخر اسفند یا شب عید است، شلوغی و ترافیک خیابان‌ها را در نظر بگیرید. ممکن است زسیدن‌تان به فرودگاه بیشتر طول بکشد، پس در زمان‌بندی‌تان ترافیک آخر سال را هم لحاظ کنید. درنهایت اگر هم به ترافیک برنخوردید و راحت به فرودگاه رسیدید، از زمان آزادتان طور دیگری استفاده کنید. می‌توانید یک کتابچه یا راهنمای سفر درباره‌ی مقصدتان با خودتان ببرید و مطالعه کنید تا بیشتر با شهر یا کشوری که به آن سفر می‌کنید آشنا شوید.

 

  • اگر همراه فرزندان و خانواده سفر می‌کنید، یا با گروهی هستید که در آن کودکان با رده‌های سنی متفاوتی هم‌سفر شما هستند، هنگام برآورد هزینه‌های خرید بلیط به رده‌های قیمتیِ مخصوص گروه‌های سنی توجه کنید. در بلیط چارتر برای نوزادان تا دوسال،باید ۱۰درصد قیمت بلیط را بپردازید، و قیمت بلیط کودکان ۲سال به بالا با بازرگسالان برابر است. اما در بلیط‌های سیستمی قیمت بلیط برای گروه‌های مختلف سنی این‌طور تغییر می‌کند:نوزادان تا ۲سال: ۱۰درصد قیمت بلیطکودکان ۲ تا ۱۲ سال: در پروازهای داخلی ۵۰درصد و در پروازهای خارجی ۷۵درصد قیمت بلیط

 

خرید آنلاین بلیط هواپیما از علی‌بابا علاوه بر این‌که به شما امکان می‌دهد جستجوی گسترده‌ای در میان پروازهای داخلی و خارجی انجام دهید، این امکان را هم در اختیار شما می‌گذارد که هر گاه به هر دلیلی نتوانستید سفر کنید، بلیط خریده‌شده را پس بدهید. همچنین اگر برایتان سوال یا مشکلی پیش بیاید، گروه پشتیبانیِ علی‌بابا همیشه حتی در ایام تعطیل و در تمام ساعات شبانه‌روز آماده‌ی پاسخ‌گویی به مسافران عزیز هستند.

………

wp_reset_query();

نظر خود را بنویسید :

نام و نام خانوادگی(الزامی)
نشانی ایمیل (الزامی)