دور اول رقابت‌های جام ایرلاین‌های اروپا برگزار شد و هشت ایرلاین به مرحله‌ی یک‌چهارم نهایی صعود کردند. ایرلاین‌های ترکیش ایرلاینز، سوییس‌ایر، لوفت‌هانزا، کی‌ال‌ام، ایرفرانس، اوکراین اینترنشنال، بریتیش ایرویز و آستریان‌ایر با بهره‌گیری از امکانات، توانایی‌ها و حتی با اتکا به سطح درآمدشان توانستند رقبایشان را پشت سر بگذارند و راهی مرحله‌ی یک‌چهارم نهایی شوند.

group_new1

برخلاف بازی‌های زمینیِ جام ملت‌های اروپا در فرانسه که تیم هلند حتی آن حضور ندارد، در آسمان، ایرلاین قدیمی و صاحب‌نام ایتالیایی Alitalia با شکست دربرابر ایرلاین هلندی کی‌ال‌ام از راه‌یافتن به دور بعدی رقابت‌ها بازماند. همچنین درست عکس بازی‌های روی زمین که ترکیه با دو باخت و یک پیروزی از راه‌یابی به دور بعدی مسابقات جا ماند، در جام ایرلاین‌های اروپا ترکیش ایرلاین بسیار پرقدرت ظاهر شد و تمام مسابقاتش را با پیروزی پشت سر گذاشت و به‌عنوان یکی از مدعیان قهرمانی به دور بعد راه پیدا کرد. پدیده‌ی این دوره از جام ایرلاین‌های اروپایی ایرلاین اوکراینی UIA بود که توانست ایرلاین ایرلندی را پشت سر بگذارد و به دور یک‌چهارم نهایی راه پیدا کند. اوکراینی‌ها در زمینه‌ی خدمات به مسافر چنان درخشیدند که در نیمه‌ی دوم بازی،  با اتکا بر رتبه‌بندی موسسات معتبر بین‌المللی توانستند دو گل پیاپی وارد دروازه‌ی رایان‌ایر کنند و بازی باخته را به برد تبدیل کنند.

باید دید در دور دوم رقابت‌های جام ایرلاین‌های اروپا آیا همچنان شاهد شگفتی خواهیم بود یا با بررسی نتایج دور اول می‌شود حدس‌هایی برای قهرمانی زد. شما چطور فکر می‌کنید؟ از نظر شما کدام ایرلاین جام قهرمانی را بالای سر خواهد برد؟

بازی‌های دور مقدماتی:

ترکیش ایرلاینز (ترکیه) ویولینگ (اسپانیا)

سوییس‌ایر (سوییس) اژین‌ایرلاینز (یونان)

لوفت‌هانزا (آلمان) اسکاندیناوی (سوئد)

ایر فرانس (فرانسه) ـ چک‌ایرلاینز (جمهوری چک)

کی ال ام (هلند) ـ آلیتالیا (ایتالیا)

بریتیش‌ایرویز (انگلیس) ـ آئروفلوت (روسیه)

هواپیمایی بین‌المللی اوکراین (اوکراین) ـ رایان‌ایر (جمهوری ایرلند)

آستریان‌ایر (اتریش) – تاپ (پرتغال)

بازی‌های نیمه‌نهایی:

ایرفرانس (فرانسه) – ترکیش ایرلاینز (ترکیه)

بریتیش ایرویز (انگلیس) و لوفت هانزا (آلمان)

wp_reset_query();

نظر خود را بنویسید :

نام و نام خانوادگی(الزامی)
نشانی ایمیل (الزامی)

۲ دیدگاه

  1. محمد اسماعیل زاده می‌گه:

    بریتیش ایرویز (انگلیس)

  2. حسن دانه داران می‌گه:

    عالی بود