ارتش آلمان، هلند را در هم شکست

دومین مسابقه از دور دوم دیدارهای جام جهانی ایرلاین‌های اروپایی را دو شرکت‌ هواپیماییِ مطرح و پرطرفدار لوفت‌هانزای آلمان و کی‌ال‌ام هلند برگزار کردند. این رقابت که برخلاف پیش‌بینی‌ها و انتظارات کارشناسان و طرفداران چندان هم پرافت‌وخیز و هیجانی نبود، با برد ۲ بر ۱ لوفت‌هانزا به پایان رسید. به این ترتیب ایرلاین آلمانی به دور بعدی رقابت‌ها راه پیدا کرد و کی‌ال‌ام هلند با این مسابقات خداحافظی کرد.

airline-team10 goal--950402

نیمه‌ی اول، کی‌ال‌ام بازی را بهتر آغاز کرد. کی‌ال‌ام پرتجربه که در سال ۱۹۱۹ تاسیس شده و قدیمی‌ترین ایرلاین جهان است، در همان دقایق ابتدایی نیمه‌ی اول حملات خود را آغاز کرد. کی‌ال‌ام در همان سال‌های آغازین تاسیسش با ارائه‌ی خدمات منحصربه‌فرد و سطح بالا به مسافران، مانند کیترینگ متنوع خود به گل رسید. کی‌ال‌ام بعد از رسیدن به گل دست از حمله برنداشت و تلاش می‌کرد باز هم به گل برسد. لوفت‌هانزا که حساب‌شده بازی می‌کرد، تلاش کرد با حفظ توپ آرامش را به بازی برگرداند که موفق هم شد.

lufthansa4

بعد از مهار کردن ایرلاین هلندی، لوفت‌هانزا شروع به بازی‌سازی کرد و در لحظات پایانی نیمه‌ی اول شاهد چند ضربه‌ی سهمگین از لوفت‌هانزا بودیم که بخت با کی‌ال‌ام یار بود و ضربات داخل چارچوب نبودند. لوفت‌هانزا که خودش یک مجموعه‌ی هلدینگ ایرلاین است با در اختیار داشتن سه ایرلاین آستریان ایر، یورو وینگز و جرمن وینگز، چندبار دروازه‌ی هلندی‌ها را که زیرمجموعه‌ی ایرفرانس بودند تهدید کرد. اما ضربات سهمگین آلمانی‌ها در چارچوب نبود و سوت داور دو تیم را با همان نتیجه‌ی اولیه‌ی ۱ بر صفر به نفع کی‌ال‌ام به رختکن فرستاد.

lufthansa1

کی‌ال‌ام نیمه‌ی دوم را با احتیاط آغاز کرد و به‌نظر می‌آمد هلندی‌ها قصد دارند نتیجه را حفظ کنند یا با استفاده از ضدحمله‌ به گل برسند. در مقابل، لوفت‌هانزا تیمی نبود که به راحتی شکست را بپذیرد. بهترین فرصت آلمان‌ها وقتی به دست آمد که کی‌ال‌ام بعد از نیمه‌ی اول، مجبور شد به دلیل ناتوانی از پرداخت هزینه‌های سنگین، اعلام ورشکستگی کند. اینجا بود که لوفت‌هانزا با دراختیار داشتن ۲۶۸ فروند هواپیما، پرواز به ۲۲۰ مقصد در سراسر دنیا و پرسنل ۱۲۰۲۶۲نفری در همان دقایق ابتدایی نیمه‌ی دوم گل تساوی را زد.

lufthansa3

بعد از گل لوفت‌هانزا، کی‌ال‌ام با ادغام در ایرفرانس تلاش کرد کنترل بازی را به دست بگیرد اما با تمام تعویض‌ها و ادغام شدن‌ها کاری از پیش نبرد. لوفت‌هانزا بعد از زدن گل تساوی، تسلط بیشتری بر بازی داشت و با یک دفاع منظم و پاس‌کاری‌های دقیق توانست به گل دوم برسد. این گل را سودآوری ایرلاین آلمانی به ثمر رساند که با درآمد سالانه‌ی ۳۰ میلیارد یورویی خود پردرآمدترین ایرلاین جهان شناخته شد. بازی با همین نتیجه به پایان رسید تا هلندی‌ها مثل جام ملت‌های اروپا از دور مسابقات حذف شوند و لوفت‌هانزا به دور نیمه‌نهایی راه پیدا کند.

بازی‌های نیمه‌نهایی:

بریتیش ایرویز (انگلیس) و لوفت هانزا (آلمان)

ایرفرانس (فرانسه) – ترکیش ایرلاینز (ترکیه)

wp_reset_query();

نظر خود را بنویسید :

نام و نام خانوادگی(الزامی)
نشانی ایمیل (الزامی)