آتش‌بازی آلمانی‌ها در آسمان سرد سوئد

دو ایرلاین لوفت‌هانزای آلمان و هواپیمایی اسکاندیناوی در چهارچوب جام ایرلاین‌های اروپا به میدان رفتند که در این رقابت، لوفت‌هانزا موفق شد با گل‌هایی درخشان و نمایشی خیره‌کننده هواپیمایی اسکاندیناوی را در هم بکوبد.

airline-team3 goal-950402 (1)

این ایرلاین آلمانی در دقایق ابتدایی بر بازی مسلط بود بازی را تهاجمی آغاز کرد. آنها با در اختیار داشتن فرودگاه‌هایی مانند فرودگاه بین‌المللی فرانکفورت و فرودگاه مونیخ، موفق شدند در نیمه‌ی نخست گل اول بازی را وارد دروازه‌ی اسکاندیناوی کنند که سه فرودگاه کپنهاگ، آرلاندا استکهلم و فرودگاه گاردرموئن اسلو  فرودگاه‌های اصلی‌شان بودند. دو قطب فرودگاهی لوفت‌‌هانزا با کسب امتیاز بیشتر از موسسه‌ی اسکای‌ترکس از مجموع فرودگاه‌های اسکاندیناوی پیشی گرفتند.

cq5dam.web.1280.1280

در ادامه‌ی نیمه‌ی اول، اسکاندیناویایی‌ها که یک بر هیچ از لوفت‌هانزا عقب افتاده بودند، تلاش کردند با افزایش خدمات و سرویس‌های پروازی و فرودگاهی و جلب نظر مشتریان و مسافران، از لوفت‌هانزا پیشی بگیرند. هواپیمایی اسکاندیناوی موفق شد با دریافت جایزه‌هایی در سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۵ به‌عنوان بهترین سرویس خدماتی میان ایرلاین‌های اروپا شناخته شود. با کسب این رتبه‌ها اسکاندیناوی توانست گل خورده را جبران کند.

 بعد از استراحت بین دونیمه دو تیم تلاش کردند که گل‌های بیشتری به ثمر برسانند. لوفت‌هانزا اگرچه با مهاجمان قدرتمندش بارها دروازه‌ی اسکاندیناوی را به لرزه درآورد، اما با داشتن چندین حادثه‌ی هوایی در سال‌های دهه‌ی نود میلادی، دو بر یک از اسکاندیناوی عقب افتاد. اما لوفت‌هانزایی‌ها با قدرت تمام به حمله ادامه دادند. در نهایت در میانه‌ی نیمه‌ی دوم لوفت‌هانزا با کسب رتبه‌ی ۱۲ از لحاظ امنیت از موسسه‌ی JACDEC، گل تساوی را وارد دروازه‌ی اسکاندیناوی کرد. اسکاندیناوی در آمار همین موسسه در رتبه‌ی ۴۷ام از لحاظ امنیت قرار گرفت.

Lufthansa-lounge

بعد از زدن گل تساوی، لوفت‌هانزایی‌ها که با شعار Nonstop You وارد میدان شده بودند، با قدرت و توان دوبرابر به دروازه‌ی اسکاندیناوی حمله کردند و نتیجه‌ی این تلاش و حمله‌ی مداوم را هم گرفتند. لوفت‌هانزا ابتدا با تحت پوشش قرار دادن زیرمجموعه‌های دیگری مانند آستریا ایر و سوئیس ایر و… به توان خود افزود و توانست گل برتری را بزند. بعد از گذشت زمانی نه‌چندان طولانی، لوفت‌هانزا موفق شد ناوگان خود را به ۲۶۸ فروند هواپیما برساند و به ۲۲۰ مقصد پرواز مستقیم برقرار کند. به این ترتیب  در فاصله‌ی زمانی کوتاهی گل بعدی را هم را وارد دروازه‌ی اسکاندیناوی کرد که تعداد ۱۳۷ فروند هواپیما در ناوگانش داشت و به ۱۱۹ مقصد پرواز مستقیم برقرار کرده بود.

LH A380 business class. Hamburg, den 1.04.2014

لوفت‌هانزایی‌ها بعد از زدن این دو گل در نیمه‌ی دوم تیم برتر میدان بودند، اما باز هم عطش گل‌زنی‌شان از بین نرفت. در سال ۲۰۱۵ لوفت‌هانزا بزرگ‌ترین ایرلاین دنیا از لحاظ میزان درآمد شناخته شد و به این ترتیب گل بعدی لوفت‌هانزا در دروازه‌ی اسکاندیناوی جای گرفت و با تشویق شدید تماشاگران مواجه شد. در انتها لوفت‌هانزا توانست با شبکه‌ی پروازی گسترده، هواپیماهای مدرن، کیفیت اینترنت داخل کابین، کیفیت خدمات فرست‌کلاس و پرسنل باتجربه ششمین گل را هم وارد دروازه‌ی تیم سوئدی کند و با تفاضل گل بالا به دور بعدی رقابت‌ها راه پیدا کند.

از حواشی این بازی می‌توان به سالن لانژ فرست‌کلاس لوفت‌هانزا در فرودگاه فرانکفورت اشاره کرد که از سوی موسسه‌ی اسکای‌ترکس برترین سالن لونژ فرست‌کلاس جهان شناخته شد. همچنین صندلی‌های فرست‌کلاس لوفت‌هانزا نیز از سوی همین موسسه بهترین صندلی‌های فرست‌کلاس جهان در سال ۲۰۱۵ معرفی شد.

مسابقات قبلی جام ایرلاین‌های اروپا:

نخستین بازی از رقابت های جام ایرلاین‌های اروپا

دومین بازی از رقابت‌های جام ایرلاین‌های اروپا

wp_reset_query();

نظر خود را بنویسید :

نام و نام خانوادگی(الزامی)
نشانی ایمیل (الزامی)