در آخرین روزهای سال ۹۴ از همکاران علی‌بابا خواستیم درباره‌ی سال ۹۴ و تجربه‌ی کار در این مجموعه بنویسند. حاصلش مجموعه یادداشت‌های کوتاهی شد از خاطرات همکاران قدیمی و جدید. این یادداشت‌ها را به مرور در وبلاگ و شبکه‌های اجتماعی علی‌بابا منتشر می‌کنیم. اولین یادداشت این مجموعه متعلق به نیما قاضی، قائم‌مقام تجارت الکترونیک علی‌باباست که در ادامه می‌خوانید.

(برای حفظ لحن نویسنده‌، یادداشت‌ها با همان نثر محاوره‌ی نویسنده‌ منتشر می‌شوند.)

………………………..

nima ghazi

……..

………..

نیما قاضی

قائم مقام تجارت الکترونیک

 

سال ٩٢ گام‌هاى خزشی آغاز کار رو برداشتیم، سال ٩٣ با راه‌اندازى سایت و شروع فروش، همه چیز خیلى سرعت گرفت اما هنوز مشکلات زیاد بود. عملا تیم آى‌تى تو مجموعه‌ی علی‌بابا پا نگرفته بود و هنوز قدم‌هامون سست بود.

برای من سال ٩۴، سال تبدیل شدن رویا به واقعیت بود. از وقتی کار با علی‌بابا رو شروع کردم اعتقاد سفت و محکمی داشتم که این کار شدنیه، می‌شه و ما انجامش می‌دیم. ٩۴، سالى بود که مجموعه‌ی قابلى از بچه‌هاى توانمندِ فعال یا علاقه‌مند به آى‌تى رو به بدنه‌ی آژانسىِ على‌بابا اضافه کردیم و یه مجموعه‌ی فوق‌العاده و باانرژى بی‌نهایت به وجود اومد. سال ٩۴ اشتباهات بزرگ و کوچیکى داشتم و خیلى درس گرفتم.

تو انتخاب همکارا و دوستاتون به قضاوت خودتون بیش از قضاوت دیگران اعتماد کنید! معروف بودن، مدرک داشتن، عنوان داشتن و حتى داشتن تایید همه‌ی آدماى کارشناس، به اندازه‌ی برداشت شخصى شما که از روى بررسى دقیق اومده، ارزش نداره. فکر می‌کنم این اصل در همه‌ی انتخاب‌ها صدق می‌کنه. اتفاقات سال ٩۴ ثابت کرد که تصمیمم در مورد على‌بابا درست بوده در حالی‌ که روز شروع اصلا معلوم نبود این‌طور باشه و تقریبا همه‌ی دوست‌ها و آشناهام عکس این اعتقاد رو داشتن.

سال ٩۵ به نظرم سال گذشتن از تله‌ی خودبزرگ‌بینى براى ما على‌بابایى ها خواهد بود، سالى که با تلاش و کوشش و ادامه دادن کار مى‌تونیم جاى خودمون رو به‌عنوان بزرگ‌ترین ای‌کامِرسِ ایران پیدا کنیم.

پاینده باشید.

wp_reset_query();

نظر خود را بنویسید :

نام و نام خانوادگی(الزامی)
نشانی ایمیل (الزامی)

یک دیدگاه

  1. یک دوست می‌گه:

    فکر میکنم نقطه شکست آدم ها و شرکتها نقطه مغرور شدن اونهاست . برای بزرگ شدن و بزرگ ماندن از این نقطه دوری کنیدو هیچ گاه مغرور نشید .
    موفق باشید