دفاع یونانی حریف حملات سوییسی نشد

دومین دیدار مرحله‌ی مقدماتی جام ایرلاین‌های اروپا را دو تیم سوییس‌ایر و اژین‌ایرلاینز برگزار کردند. در این رقابت نسبتا یک‌طرفه، این سوییس‌ایر بود که با درخشش فوق‌العاده در نیمه‌ی دوم بازی توانست از سد تیم عبور کند. ایرلاین یونانی تمام تلاش خود را کرد تا قفل دروازه‌ی سوییس را بشکند اما تلاش بازیکن‌های یونانی به نتیجه‌ نرسید.

airline-team2 goal-950402

در ابتدای بازی، بازیکنان سوییس‌ایر با شعار  our sign is a promiseدر مقابل اژین‌ایرلاینزی قرار گرفتند که شعارشان For every distant you want to bring closer بود. از همان ابتدای دیدار فرودگاه ۴ستاره‌ی زوریخ که فرودگاه اصلی سوییس‌ایر است، گل زودهنگامی را وارد دروازه‌ی یونانی‌ها کرد. فرودگاه اصلی ایژین ایرلاین در این دیدار فرودگاه بین‌المللی آتن بود که از نظر موسسه‌ی اسکای‌ترکس، فرودگاهی ۳ستاره شناخته شد. کارشناسان بازی علت اصلی گل زودهنگام سوییس‌ایر را توان جابه‌جایی فرودگاه زوریخ دانستند که با جابه‌جا کردن بیش از ۲۶ میلیون مسافر در سال ۲۰۱۵ به‌راحتی از سد فرودگاه آتن گذشت که تنها توانسته بود ۱۸میلیون مسافر را در این سال جابه‌جا کند.

CabinCrewMembers

در ادامه‌ی بازی سوییسی‌ها که با هیجان و جنب‌وجوش خاصی وارد میدان شده بودند، بعد از گل اول از تب‌وتاب افتادند و به بازی دفاعی روی آوردند تا آنجا که در اواسط نیمه‌ی اول، با دریافت یک گل به خودی از ناوگان هواپیمایی خود، با اژین‌ایرلاین مساوی شدند. این گل توسط یک فروند هواپیمای MD-11 وارد دروازه‌ی سوییس‌ایر شد که در سال ۱۹۹۸ در میانه‌های مسیر پروازی نیویورک به ژنو دچار سانحه شد و سقوط کرد. بعد از این گل به خودی، سوییس‌ایر بلافاصله به خود آمد و با توسعه‌ی ناوگان و خدمات خود تلاش کرد تا دوباره به بازی برگردد.

ZRH-swiss-senator-lounge-zrh-e-non-schengen-003

از حواشی مهمی که این بازی را بسیار تحت تاثیر خود قرار داد، حادثه‌ی ۱۱ سپتامبر بود. بعد از این حادثه سفرهای هوایی با کاهش تقاضا مواجه شد و سوییس‌ایر هم از این افت تقاضا بی‌نصیب نماند. در ادامه‌ی این رکود سوییس‌ایر که برای توسعه‌ی ناوگان خود هزینه‌ی زیادی متحمل شده بود، با اعلام ورشکستگی در سال ۲۰۰۱ یک گل دیگر هم دریافت کرد. یونانی‌ها که خاطره‌ی بازی‌های دفاعی و قهرمانی‌شان در جام ملت‌های ۲۰۰۴ هنوز از ذهن فوتبال‌دوستان پاک نشده است، بعد از این گل به بازی دفاعی روی آوردند و نیمه‌ای اول با برتری تیم یونانی به پایان رسید.

در نیمه‌ی دوم اما سوییس‌ایر با بهره‌گیری از مربی خارجی و ادغام با لوفت‌هانزا در سال ۲۰۰۵، توانست گل دوم را وارد دروازه‌ی اژین‌ایرلاینز کند. سوییس‌ایر توانست با ادغام با لوفت‌هانزا ناوگان خود را به ۸۳ فروند هواپیما برساند و ۱۰۶ مقصد پروازی را تحت پوشش قرار دهد.

Swiss-Air-Meal-6

در سال ۲۰۱۵ موسسه‌ی استارترکس سوییس‌ایر را در فهرست ایرلاین‌های چهارستاره قرار داد اما اژین‌ایرلاینز یونان ایرلاینی سه‎‌ستاره شناخته شد و به این ترتیب یونانی‌ها گل سوم را هم دریافت کردند. سوییسی‌ها که با این گل جان دوباره‌ای پیدا کرده بودند، در فاصله‌ی کوتاهی با این گل، گل چهارم را هم وارد دورازه‌ی اژین‌ایرلاینز کردند. زننده‌ی این گل، میزان امنیت سوییس‌ایر بود که از نظر موسسه‌ی JACDEC رتبه‌ی ۳۲ را در جدول ۶۰تایی امنیت ایرلاین‌های جهان به‌دست آورد. اژین‌ایرلاینز تلاش کرد با کاهش نرخ بلیط پروازها این گل‌ها را جبران کند که موفق نشد و درنهایت این سوییس‌ایر بود که موفق شد با یک بازی برتر در دقایق پایانی نیمه‌ی دوم، این ایرلاین یونانی را با نتیجه‌ی ۴ بر دو پشت سر بگذارد و به دور بعدی رقابت‌ها راه پیدا کند.

SWI2665I

مسابقات قبلی جام ایرلاین‌های اروپا:

نخستین بازی از رقابت های جام ایرلاین‌های اروپا

wp_reset_query();

نظر خود را بنویسید :

نام و نام خانوادگی(الزامی)
نشانی ایمیل (الزامی)