خرید بلیط هواپیما این روزها به شیوه‌های مختلفی انجام می‌شود. بلیط‌های قدیمی را یادتان می‌آید؟ یک دفترچه‌ی کم‌برگِ جلدآبی با کاغذهای روغنی و کاربنی که از همان لحظه‌ی توی دست گرفتنش شوق سفر در آدم بیدار می‌شد. آن روزها اگر قصد سفر هوایی داشتیم، به نزدیک‌ترین آژانس یا دفاتر شرکت‌های هواپیمایی‌ در فرودگاه می‌رفتیم و بعد از توضیح شرایط و مقصد سفرمان و پرداخت نقدی پول، متصدی فروش بلیط دفترچه‌ی جلدآبی را دست‌مان می‌داد. بعد از انقلاب دیجیتال انگار تمام دادوستدها دچار جهش ژنتیکی شدند. نه فقط خرید بلیط هواپیما بلکه خرید بیشتر کالاها و خدماتی که به‌شان نیاز داریم، آنلاین و از طریق اینترنت انجام می‌شود. تنها با چند کلیک یا لمس صفحه‌ی نمایش تلفن همراه‌مان، تخم‌مرغ و نان و لوازم اداری تا قطعات یدکی خودرو و حتی خودروی نو را می‌توانیم در منزل یا محل کار تحویل بگیریم. امروزه شرایط خرید بلیط هواپیما به قدری تغییر کرده است که زمان آن بلیط‌های کاغذیِ جلدآبی حتی به ذهن‌مان خطور نمی‌کرد که یک روز بتوانیم پشت میز محل کار یا خانه‌مان بنشینیم و حین وب‌گردی‌هایمان با تلفن همراه‌مان بلییط هواپیما بخریم؛ حتی خود تلفن همراه را فقط در داستان‌های فانتزی خوانده و در فیلم‌های علمی ـ تخیلی دیده بودیم. در ادامه برایتان توضیح می‌دهیم که چگونه از علی‌بابا بلیط هواپیما بخرید.

خرید بلیط هواپیما

خرید بلیط هواپیما از علی‌بابا

فرض کنیم شما قصد سفر به مقصدی دور دارید. برای خرید بلیط هواپیما می‌توانید به روش‌های مختلفی اقدام کنید، می‌توانید حضوری به دفاتر خدمات گردشگری بروید و برای متصدی فروش بلیط زمان و بودجه و شرایط سفرتان را توضیح بدهید تا برایتان بلیط تهیه کند. یا این‌که خیلی شیک و مجلسی بنشینید پشت میزتان و با لپ‌تاپ یا تلفن همراه‌تان برای سفرتان بلیط بخرید یا محل اقامت رزرو کنید. خوبی خرید بلیط هواپیما به صورت آنلاین این است که لازم نیست به تک‌تک وب‌سایت‌های هواپیمایی و آژانس‌های مسافرتی سر بزنید تا از میزان تخفیف‌ها یا شرایط بلیط‌ها آگاه شوید. وبسایت‌های آنلاین خرید بلیط هواپیما به شما کمک می‌کنند که میان‌بر بزنید. شما تنها با وارد کردن اطلاعاتی مانند مبداء و مقصد و زمان سفر و ‌تیک زدن چند گزینه، با انبوهی از پیشنهاد مواجه خواهید شد که می‌توانید از میان‌شان یک گزینه را انتخاب کنید و خرید بلیط هواپیما را در بهترین شرایط و زمان ممکن برای خودتان انجام بدهید. این‌طوری خودتان آژانس مسافرتی خودتان هستید و می‌توانید تمام خدمات لازم برای سفر را از خرید بلیط هواپیما گرفته تا رزرو هتل و…، انجام بدهید بدون این‌که لازم باشد با کسی سر و کله بزنید یا کفش آهنی بپوشید و آژانس‌ها و دفاتر خدمات گردشگری را زیر پا بگذارید.

این روزها وب‌سایت‌های متفاوتی خرید بلیط هواپیما را برای مسافران تسهیل کرده‌اند. علی‌بابا کامل‌ترین سامانه‌ی آنلاین خرید بلیط هواپیما را در اختیار شما می‌گذارد. در این سامانه را برای پروازهای داخلی و خارجی به ساده‌ترین راه ممکن می‌توانید بلیط هواپیما بخرید. بسته به این‌که بلیط چارتر بخواهید یا بلیط سیستمی، کدام ایرلاین مد نظرتان باشد، یا این‌که پرواز مستقیم بخواهید یا پرواز توقف‌دار، این سامانه گزینه‌های مختلف را برای شما غربال می‌کند. مثلا می‌توانید خرید بلیط هواپیما را برای خود و همراهان‌تان بر اساس قیمت بلیط هواپیما مرتب کنید. یا شرایط دیگری را بسته به این‌که زمان پروازتان صبح باشد یا شب، یا در چه ساعتی در شبانه‌روز باشد، می‌توانید در خریدتان لحاظ کنید.

………

بیشتر بخوانید: خرید بلیط هواپیما از سیر تا پیاز

…….

پیش‌نیازهای خرید بلیط هواپیما به‌صورت آنلاین

حالا فرض کنیم شما قصد دارید به صورت آنلاین از سامانه‌ی علی‌بابا خرید کنید. برای این‌که بتوانید از علی‌بابا بلیط هواپیما بخرید، به چند چیز نیاز دارید.

  • نشانی پست الکترونیکی یا همان آدرس ایمیل: همان‌طور که در گذشته مشخصات مسافران در بلیط‌های کاغذی نوشته می‌شد، در بلیط‌های الکترونیکی هم مشخصات شما و هم‌سفران‌تان نوشته می‌شود و بلیط شما به همراه مشخصات و سایر اطلاعات پرواز به آدرس ایمیل شما فرستاده می‌شود. شما می‌توانید از بلیط الکترونیکی‌تان پرینت بگیرید. اگر فراموش کردید که از بلیط پرینت بگیرید، نترسید، گاهی اوقات همین‌که در کانتر چک بلیط در فرودگاه کارت شناسایی خود را نشان دهید، کافی است.
  • رمز دوم کارت عابربانک: نه‌تنها برای خرید بلیط هواپیما، بلکه برای تمام خریدهای اینترنتی به رمز دوم کارت عابربانک خود نیاز دارید. اگر هنوز رمز دوم ندارید، می‌توانید با مراجعه به یکی از شعب خودپرداز بانکی که از ان کارت عابربانک گرفته‌اید، برای کارت‌تان رمز دوم تعریف کنید.
  • پول در حساب بانکی: حالا که هم ایمیل و هم رمز دوم کارت عابربانک دارید، فقط مانده حساب‌تان را چک کنید که پول کافی برای خرید بلیط هواپیما داشته باشید.

هنگام خرید بلیط پروازهای خارجی به یک عامل دیگر هم نیاز دارید:

  • گذرنامه: گذرنامه برای این لازم است که هنگام خرید بلیط پروازهای خارجی مشخصات خود و همراهان‌تان مانند نام و نام خانوادگی یا تاریخ تولد و… را به زبان انگلیسی و به‌شکلی که در گذرنامه نوشته شده در سایت وارد کنید. دقت کنید، اسامی و تاریخ‌ها را درست برطبق آن‌چه در گذرنامه نوشته شده وارد کنید.

خب، حالا شما تمام پیش‌نیازهای لازم را دارید و می‌خواهید بدانید شیوه‌ی خرید بلیط هواپیما به‌صورت آنلاین چگونه است.

………

راهنمای خرید بلیط هواپیما به صورت آنلاین

بهتر است قبل از جستجوی بلیط، ابتدا عضو سایت شوید. گوشه‌ی سمت چپ صفحه‌ی اول سایت روی گزینه‌ی ثبت‌نام/ ورود کلیک کنید. پس از کامل کردن مراحل ثبت‌نام که چند دقیقه بیشترا ز وقت شما را نمی‌گیرد، شما یکی از کاربران علی‌بابا می‌شوید. از این‌جا به بعد مراحل کار بسیار ساده است، تنها باید چند گزینه را کلیک کنید.

ابتدا باید در نوار بالایی جستجوی بلیط تعیین کنید که مسافر کدام پرواز هستید: پروازهای داخلی، پروازهای خارجی یا عتبات عالیات. سپس یک‌طرفه یا رفت‌وبرگشت بودن پروازتان را معلوم می‌کنید و بعد با وارد کردن مبداء و مقصد سفر و تاریخ پروازتان مشخصات اصلی موردنظرتان را برای خرید بلیط هواپیما وارد سامانه می‌کنید. از این‌جا به بعد باقی مراحل کاملا اختیاری است و به انتظارات شما بستگی دارد. مثلا می‌توانید در خرید بلیط هواپیما در سامانه‌ی آنلاین، چارتر یا سیستمی بودن پرواز، ساعت و شب یا روز بودن زمان پرواز، ایرلاین مورد نظر و… را تیک بزنید. وقتی از بین گزینه‌هایی که علی‌بابا برایتان ردیف کرد، بلیط مورد نظرتان را انتخاب کردید، نوبت وارد کردن اطلاعات شما در سامانه است. در این مرحله از خرید بلیط هواپیما، نام و نام خانوادگی و جنسیت و کد ملی خود و همران سفرتان را وارد کنید. حالا نوبت اتمام خرید بلیط هواپیما به‌صورت آنلاین است. با اتمام فرآیند خرید بلیط هواپیما و کلیک روی «ادامه‌ی فرایند خرید»، مشخصات خود و همران‌تان و بلیط‌تان در یک صفحه نمایش داده می‌شود. بعد از کنترل و تایید این مشخصات وارد آخرین مرحله‌ی خرید بلیط هواپیما می‌شوید: درگاه پرداخت الکترونیکی. در این مرحله با وارد کردن رمز دوم کارت عابربانک‌تان مرحله‌ی آخر خرید بلیط هواپیما به شیوه‌ی آنلاین هم تمام می‌شود و بلیط شما به ایمیل شما فرستاده می‌شود. هم‌اکنون می‌توانید از بلیط خود پرینت بگیرید.

بیشتر بخوانید:

۷ نکته‌ی اقتصادی در خرید بلیط پروازهای خارجی

خرید بلیط هواپیما به صورت آنلاین

قیمت بلیط هواپیما چگونه تغییر می‌کند؟

wp_reset_query();

نظر خود را بنویسید :

نام و نام خانوادگی(الزامی)
نشانی ایمیل (الزامی)

یک دیدگاه

  1. alexasa می‌گه:

    Thanks designed for sharing such a pleasant thought, paragraph is fastidious, thats why i have read it completely
    alexasa