گاهی به آسمان نگاه کن!

فوتبال از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین ورزش‌های دنیاست که این روزها همزمان با برگزاری بازی‌های یورو ۲۰۱۶ تب و تابش بیشتر هم شده است. اما همان طور که رقابت‌های نفس‌گیر و پرهیجانی در مستطیل سبز استادیوم‌های فرانسه در جریان است، رقابتی جدی و پرچالشی هم در آسمان بین ایرلاین‌های اروپایی جریان دارد. کشورهایی که تیم‌های‌شان طی این سی و یک روز با هم مسابقه می‌دهند، سال‌های سال است که هواپیمایی‌های شان در حال کشمکش و رقابت با یکدیگر هستند.

moarefi7

علی بابا متخصص پرواز است و سفر پس دور از انتظار نیست که به مناسبت این رویداد ورزشی، به بررسی ایرلاین‌های اروپایی بپردازد تا با مقایسه میان خطوط هوایی اروپایی، نقاط ضعف و قوت آنها را بیابد.

شاید جالب باشد بدانید اسپانیایی که همه‌مان تیکی تاکای محبوبش را می‌شناسیم و طرفداران زیادی نیز دارد، در رقابت هوایی چندان موفق نیست و در همان مراحل اولیه زمین‌گیر می‌شود. اما در عوض انگلستان که علی‌رغم تمام شاخه و شانه کشیدن‌هایش به سختی از مرحله گروهی رقابت‌های یورو ۲۰۱۶ صعود کرد در آسمان وضعش به مراتب بهتر از بسیاری از رقبای دیگر است.

امنیت، نحوه برخورد خدمه پرواز، نوع هواپیماها و میزان راحتی آنها، تعداد فرودگاه‌های ایرلاین مذکور، تعداد مقاصد پرواز و رده‌بندی‌های سازمان‌های بین‌المللی از اصلی‌ترین معیارهایی هستند که در این رقابت، باعث پیشی گرفتن یک ایرلاین از دیگری می‌شود.

رقابت با حضور شانزده ایرلاین اروپایی شروع می‌شود و پس از بازی‌های حذفی به هشت، چهار و در نهایت دو تیم می‌رسد و مسابقه فینال، قهرمان را مشخص می‌کند. با مطالعه گزارش این رقابت‌ها علاوه بر اینکه به اطلاعات مفصلی درباره ایرلاین‌ها دست می‌یابید می‌توانید از آنها به عنوان راهنمایی قوی هنگام خرید بلیط و سفر با ایرلاین‌های اروپایی استفاده کنید.

گزارش بازی‌های مرحله‌ی مقدماتی جام ایرلاین‌های اروپا را می‌توانید از لینک‌های زیر دنبال کنید:

بازی‌های دور مقدماتی:

ترکیش ایرلاینز (ترکیه) ویولینگ (اسپانیا)

سوییس‌ایر (سوییس) اژین‌ایرلاینز (یونان)

لوفت‌هانزا (آلمان) اسکاندیناوی (سوئد)

ایر فرانس (فرانسه) ـ چک‌ایرلاینز (جمهوری چک)

کی ال ام (هلند) ـ آلیتالیا (ایتالیا)

بریتیش‌ایرویز (انگلیس) ـ آئروفلوت (روسیه)

هواپیمایی بین‌المللی اوکراین (اوکراین) ـ رایان‌ایر (جمهوری ایرلند)

آستریان‌ایر (اتریش) – تاپ (پرتغال)

بازی‌های یک چهارم نهایی:

ترکیش ایرلاینز (ترکیه) – سوییس ایر (سوییس)

لوفت‌هانزا (آلمان) ـ کی ال ام (هلند)

ایرفرانس (فرانسه) – اوکراین اینترنشنال ایرلاینز (اوکراین)

بریتیش ایرویز (انگلیس) – آستریان ایرلاین (اتریش)

بازی‌های نیمه‌نهایی:

ایرفرانس (فرانسه) – ترکیش ایرلاینز (ترکیه)

بریتیش ایرویز (انگلیس) – لوفت هانزا (آلمان)

group8

wp_reset_query();

نظر خود را بنویسید :

نام و نام خانوادگی(الزامی)
نشانی ایمیل (الزامی)