هشت تفریح هیجان انگیز در پایتخت

تعطیلات تابستان تمام شد و مسافر‌های دقیقه‌نودی هم به خانه‌هایشان بازگشتند و همه‌چیز به روال عادی‌اش برگشته به جز یک چیز؛ تفریح. تهران همان‌طور که خودش ته ندارد، تفریح کردن و ماجراجویی‌هایش هم تمامی ندارد. پاییز فصل شلوغی مدرسه و دانشگاه است و خلوت‌تر شدن تفریح‌گاه‌ها. همه‌چیز آماده و مهیاست تا با فراغ بال، مقدار کافی آدرنالین به خون‌‌تان تزریق کنید. هرچند رانندگی در تهران خودش یک جور ماجراجویی است، اما اگر دنبال هیجان هستید، هشت تفریح در تهران را معرفی می‌کنیم که هرکدام به قدر کفایت هیجان خون‌ را بالا می‌برند و به قدری خاطره می‌سازند که تا سال‌ها در دورهمی‌های فامیلی و دوستانه تعریفشان کنید.

کارتینگ

karting

یک ورزش موتوری با خودروهایی به نام کارت است. کارت یک خودروی روباز و چهارچرخه است که معمولا ورزشکارانی که می‌خواهند وارد عرصه‌ی اتومبیل‌رانی شوند، قبل از ورود به مسابقات اتومبیل‌رانی، ابتدا مسابقه با آن را تجربه می‌کنند. تهران دو پیست کارتینگ معروف دارد: پیست کارتینگ آزادی و کارتینگ پرند. کارتینگ آزادی در کنار پیست مسابقه، امکانات دیگری مانند سالن بازی، پینت‌بال، پیست ماشین کنترلی، رستوران و کافی‌شاپ هم دارد.

کارتینگ پرند نسبت به مجموعه‌ی آزادی فاصله‌ی بیشتری با تهران دارد اما در عوض در زمینی به مساحت ۲۱ هکتار احداث شده که یکی از طولانی‌ترین پیست‌های کارتینگ در دنیاست. مجموعه‌ی پرند نیز مانند کارتینگ آزادی در کنار پیست کارتینگ، امکانات دیگری مانند باشگاه مجهز پینت‌بال و لیزرماز، بیلیارد، گیم‌نت، کافی‌شاپ و فست‌فود دارد.

کارتینگ آزادی: تهران، ضلع شرقی استادیوم آزادی، جنب پارکینگ شماره ۱۳

کارتینگ پرند: اتوبان تهران ساوه، شهر جدید پرند، روبه‌روی دانشگاه آزاد اسلامی، کارتینگ پرند

سورتمه تهران

soortmeh

این سورتمه با آن سورتمه‌هایی که روی برف سُر می‌خورند فرق دارد. این تفریح هیجان‌انگیز را با الهام از منوریل طراحی کرده‌اند و یک ماشین کوچک تک‌نفره است که فرد را در یک مسیر ریلی پر پیچ و خم با قوس‌ها و شیب‌های طراحی شده پایین می‌برد و هیجانی مضاعف ایجاد می‌کند. کاربر می‌تواند با اهرم طراحی شده، سرعت را تنظیم کند و اگر بخواهد امکان آن را دارد که سرعت را تا ۴۰ کیلومتر در ساعت افزایش دهد.

تهران دو مسیر سورتمه دارد، یکی سورتمه‌ی دربند و دیگری سورتمه‌ی بام تهران. هر دوی این سورتمه‌ها در محیطی امن و مجهز با امکانات رفاهی لازم قرار دارند و محیط مناسبی برای گذران تعطیلات خانوادگی یا دوستانه دارند.

سورتمه‌ی دربند: میدان تجریش، خبابان دربند، خیابان اسداللهی، بوستان گلابدره

سورتمه‌ی بام تهران: بزرگراه چمران، خیابان یمن، انتهای خیابان ولنجک، بام تهران

دهکده‌ی آبی پارس

pars

این پارک آبی مجهز و سرپوشیده در میانه‌ی بزرگراه تهران ـ کرج، تنها نیم‌ساعت تا تهران فاصله دارد. دهکده‌ی آبی پارس در فضایی بیشتر از ۱۴ هزار متر مربع بنا شده و با داشتن دو فضای مجزا، امکان استفاده‌ی هم‌زمان بانوان و آقایان را در دو فضای جداگانه فراهم می‌کند. دهکده‌ی آبی پارس به سینمای شش‌بعدی، فضای بازی کودکان، ۱۵سرسره‌ی مهیج، دریاچه‌ی موج، رودخانه‌ی آرام، قلعه‌ی وحشت، رستوران و کافی‌شاپ، فروشگاه، مهدکودک، اسپا، سونا و جکوزی، اتاق برف، حوضچه‌ی آب سرد، پارکینگ و شهر کتاب نیز مجهز است. این پارک آبی به دلیل سرپوشیده بودن در تمام فصل‌های سال قابل استفاده است.

نشانی: کیلومتر ۲۳ اتوبان تهران ـ کرج، خروجی گرمدره، خیابان شهدا، دهکده‌‌ی آبی پارس

بانجی جامپینگ

Last Thursday a brand of energy drinks came to the Campus with a bungee jumping setup. That meant that every 5 minutes we could hear, from our office, someone crying the hell out while jumping down.

پرش بانجی که هیجان زیادی دارد تفریح یا ورزشی است که ورزشکار بعد از نصب طناب و تجهیزات لازم، از ارتفاعی بسیار بلند به پایین می‌پرد. پایین سکوی پرش هم یک تشک بادی بزرگ قرار دارد. بعد از پرش از سکو، خاصیت فنری طناب باعث می‌شود که فرد بعد از سقوط، دوباره به بالا کشیده شود و بعد از چند نوسان عمودی بایستد. البته تمام مراحل بانجی جامپینگ زیر نظر مربی انجام می‌شود، مربی ابتدا آموزش‌های لازم را می‌دهد، طناب و تجهیزات را نصب می‌کند و پرش را زیر نظر می‌گیرد. تهران سه سکوی پرش بانجی دارد: توچال، برج میلاد و بوستان ولایت. بانجی جامپینگ توچال فقط ویژه‌ی آقایان است، اما بانجی‌جامپینگ بوستان ولایت نه تنها به خانم‌ها هم اجازه‌ی پرش می‌دهد، که بیشتر پرش کنندگان بانجی از سکوی بوستان ولایت را بانوان تشکیل می‌دهند.

بانجی جامپینگ توچال: بزرگراه چمران، خروجی ولنجک، انتهای خیابان ولنجک، مجموعه‌ی تله‌کابین توچال

بانجی جامپینگ برج میلاد: تهرا، بزرگراه همت غرب به شرق، خروجی شیخ فضل‌الله جنوب، مسیر اختصاصی برج میلاد

بانجی جامپینگ بوستان ولایت: بوستان ولایت (پادگان قلعه‌مرغی سابق)، ورودی شهر ورزش، از ساعت ۱۳ تا ۱۹

پرش آزاد

paresh-azad-megamal

مگامال یک مجتمع تجاری بسیار بزرگ در شهرک اکباتان است. این مجتمع تجاری علاوه بر فروشگاه‌های برندهای مطرح، هایپرمارکت و باشگاه بولینگ، فودکورت و سالن‌های سینما هم دارد. اما علاوه بر همه‌ی این‌ها آن چیزی که آدرنالین خون را در مگامال بالا می‌برد، تشک پرش آزاد است که تازگی‌ها در این مجتمع تجاری افتتاح شده؛ تمام افراد اعم از زن و مرد می‌توانند با پریدن از ارتفاع ۴۰متری سقوط آزاد روی تشک بادی را تجربه کنند.

نشانی: بزرگراه شهید ستاری، شهرک اکباتان، فاز ۲، میدان شهید صارمی

زیپ لاین

zipline

در گذشته در بعضی از کوه‌های آمریکای جنوبی و مرکزی، افراد برای عبور از دره‌ها و زود رسیدن به مقصدهایشان بین یک کوه یا تپه و کوه یا تپه‌ی دیگر را کابل می‌کشیدند. بعدها این روش به ورزشی به نام زیپ‌لاین تبدیل شد و امروز در سراسر جهان انجام می‌شود. در زیپ‌لاین توچال فرد بعد از نصب تجهیزات و توضیحات مربی، در ارتفاع ۵۰ متری مسیر ۱۷۰ متری را زیپ‌لاین می‌کند. برای رفتن به زیپ‌لاین کافی است به بام تهران بروید.

نشانی: بزرگراه چمران، خیابان یمن، انتهای خیابان ولنجک، بام تهران

لیزرتگ

lasertag

لیزرتگ ورزش و فعالیتی تفریحی شبیه پینت‌بال است اما با اسلحه‌های مجهز به تکنولوژی اینفرارد انجام می‌شود. افراد به دو تیم تقسیم می‌شوند و هر کس تلاش می‌کند با هدف قرار دادن تیم مقابل امتیاز بگیرد. جلیقه‌های تن بازیگرها به سنسورهایی مجهزند که به نور مادون قرمز حساس هستند. در بعضی نقاط زمین هم سنسورهایی تعبیه شده که در محل آن‌ها، بازیگرها باید موانعی را از بین ببرند؛ مثلا مین خنثی کنند. لیزرتگ در فضای سرپوشیده انجام می‌شود و چون مثل پینت‌بال از گلوله‌های رنگ در آن استفاده نمی‌شود، درد ندارد. البته لیزرتگ هم مانند پینت‌بال یک ورزش گروهی است و اگر قصد امتحان آن را داشته باشید باید گروهی بروید. مجموعه‌ی پرواز در سعادت‌آباد یک سالن سرپوشیده‌ی لیزرتگ دارد.

نشانی: سعادت‌آباد، میدان کتاب، سه‌راه فرحزاد، زیر پل گلدیسان(پل یادگار امام)

اسکیتِ یو یا اسکیت هوایی

skate-b

اسکیت یو که به آن اسکیت هوایی هم می‌گویند یکی دیگر از تفریحات هیجان‌انگیز تهران است.. یک مسیر ریلی دارد که تقریبا شبیه حرف یو انگلیسی است. البته با شیب مسیر که حدود ۳۰ درجه از U بازتر بوده و بیشتر شبیه یک دره است. کابین روی مسیر بعد از سوار شدن افراد، هم آن‌ها را درجا می‌چرخاند و هم از مسیر پایین می‌رود و هیجانی پشت هیجانی دیگر را به فرد وارد می‌کند. تهران دو اسکیت یو دارد: اسکیت یو پارک ارم و دریاچه‌ی چیتگر.

دریاچه خلیج فارس: بزرگراه همت غرب، بزرگراه شهید خرازی، خروجی دریاچه‌ی شهدای چیتگر

پارک ارم: کیلومتر ۴ بزرگراه  تهران ـ کرج، بعد از ستاری، کنار گذر راست، پل باکری (لاین کندرو)، مجموعه‌ی تفریحی ارم سبز

wp_reset_query();

نظر خود را بنویسید :

نام و نام خانوادگی(الزامی)
نشانی ایمیل (الزامی)