انگلیسی‌ها در آسمان جبران کردند

روز گذشته بازی دیگری در چهارچوب رقابت‌های یک چهارم نهایی جام ایرلاین‌های اروپا میان دو تیم بریتیش ایرویز و آستریان ایرلاین برگزار شد. ایرلاین انگلیسی در مرحله‌ی قبل در مقابل آئروفلوت روسیه به پیروزی ۰-۳ دست یافته بود و آستریان نیز با نتیجه ۳-۵ تاپ پرتغال را پشت سرگذاشته و به این مرحله صعود کرده بود.

airline-team12 goal-950402

عملکرد این دو ایرلاین در بازی‌های گذشته، نوید مسابقه پر افت و خیزی را می‌داد. انگلیسی‌ها از همان ابتدای بازی با قدرت وارد عمل شدند؛ فرودگاه هیترو لندن که در کنار گاتویک، فرودگاه اصلی بریتیش ایرویز است، سال گذشته بیش از ۷۳ میلیون مسافر و ۴۷۰ هزار پرواز را به خود دیده است. اگرچه آستریان نیز از زیرساخت فرودگاهی مناسبی نظیر فرودگاه بین‌المللی وین برخوردار است اما به هیچ وجه از پس هیترو برنمی‌آید و به این ترتیب ایرلاین اتریشی، اولین گل را دریافت کرد.

British Airways3

پس از این گل زودهنگام، بازی از تب و تاب نیافتاد و حملات پیاپی دو طرف ادامه داشت. در یکی از این حملات آستریان تلاش کرد با ناوگانی متشکل از ۷۴ فروند هواپیما و ۱۱۶ مقصد از حریف امتیاز بگیرد اما این حمله با دفاع جانانه بریتیش ایرویز ناکام ماند. ایرلاین بریتانیایی با در اختیار داشتن ۲۹۲ هواپیمای بوئینگ و ایرباس و ۱۸۳ مقصد، بزرگترین شرکت‌های هواپیمایی جهان بر پایه تعداد مقاصد به شمار می‌آید.

British Airways10

بعد از این تلاش ناکام برای گلزنی، بریتیش ایرویز با یک ضد حمله سریع اتریشی‌ها را غافلگیر کرد. ایرلاین جزیره این بار با تاکتیک امنیت پرواز وارد عمل شد و با یک حرکت حساب شده، گل دوم خود را وارد دروازه آستریان کرد. بر اساس رتبه‌بندی مؤسسه بین‌المللی JACDEC در حال حاضر، بریتیش ایرویز در رتبه هجدهم امن‌ترین خطوط هوایی جهان قرار دارد در حالی که نام آستریان ایرلاین در میان ۶۰ ایرلاین برتر جهان در این زمینه به چشم نمی‌خورد. به این ترتیب بازی در نیمه‌ی اول با نتیجه ۰-۲ به سود بریتیش ایرویز به پایان رسید و دو تیم به رختکن‌ رفتند.

British Airways8

در آغاز نیمه دوم آستریان که چیزی برای از دست دادن نداشت بر بازی مسلط شد. اگرچه آنها نتوانستند گلی به حریف انگلیسی خود بزنند اما گل به خودی این ایرلاین بزرگ، به اتریشی‌ها روحیه داد. این اشتباه را انگلیسی‌ها در سال ۱۹۷۶ مرتکب شدند؛ وقتی یک فروند هواپیمای «تری‌دنت ۳B»شان که از لندن عازم استانبول بود، پس از برخورد با یک هواپیما از ایرلاین «آدریا ایرویز» اسلونی در نزدیکی زاگرب، دچار سانحه شد و تمام ۶۳ سرنشین آن جان باختند.

British Airways1

اما انگلیسی‌ها که تیم ملی فوتبال‌شان در جام ملت‌های اروپا عملکرد قابل قبولی نداشت و در مرحله‌ی یک چهارم نهایی مقابل تیم رویایی ایسلند حذف شد، در جام ایرلاین‌ها موفق‌تر عمل کردند و در ادامه بازی را به طور کامل به دست گرفتند. برتری این تیم و درآمد بیش از ۱۱ میلیارد پوندی آن در سال گذشته، امتیاز دیگری بود که آنها در مقابل آستریان رو کردند و به این ترتیب گل سوم خود را به ثمر رساندند.

به این ترتیب بازی با نتیجه ۱-۳ به نفع بریتیش ایرویز به پایان رسید و این ایرلاین صاحب‌نام به مرحله‌ی نیمه نهایی رقابت‌ها صعود کرد.

بازی‌های انجام شده:

ترکیش ایرلاینز (ترکیه) – سوییس ایر (سوییس)

لوفت‌هانزا (آلمان) ـ کی ال ام (هلند)

ایرفرانس (فرانسه) – اوکراین اینترنشنال ایرلاینز (اوکراین)

بازی‌های نیمه‌نهایی:

بریتیش ایرویز (انگلیس) و لوفت هانزا (آلمان)

ایرفرانس (فرانسه) – ترکیش ایرلاینز (ترکیه)

wp_reset_query();

نظر خود را بنویسید :

نام و نام خانوادگی(الزامی)
نشانی ایمیل (الزامی)