صعود با طعم پنیر فرانسوی

پس از صعود هشت ایرلاین اروپایی به مرحله یک چهارم نهایی، دور دوم رقابت‌ها آغاز شده است. دو تیم ایرفرانس و اوکراین اینترنشنال نیز در چهارچوب همین رقابت‌ها به دیدار هم رفتند. ایرفرانس در دور مقدماتی موفق شده بود چک ایرلاین را با نتیجه ۲-۶ شکست دهد.

airline-team11 goal-950402

در این دیدار پرهیجان، فرانسوی‌ها از همان ابتدا یک سر و گردن از حریف اوکراینی خود سرتر به نظر می‌رسیدند.

در همان ابتدا ایرفرانس که در سال ۲۰۰۳ با “کی. ال. ام” هلند ادغام شده، در مجموع با در اختیار داشتن ناوگانی متشکل از ۵۴۶ هواپیما، ۳۱۶ مقصد جهانی و جابه‌جایی بیش از ۸۷ میلیون مسافر در سال، اولین گل را به اوکراین اینترنشنال زد، اوکراین اینترنشنالی که ناوگانی با ۴۷ هواپیما و ۷۵ مقصد دارد.

فرانسوی‌ها که از زدن گل زودهنگام به حریف جان گرفته‌ بودند، بر تلاش خود افزودند تا گل دوم را نیز بزنند. آنها سعی داشتند این بار از امتیاز فرودگاه شارل دوگل پاریس به سود خود استفاده کنند. اما تلاش آنها برای به ثمر رساندن این گل بی‌نتیجه ماند و بازی با همان نتیجه ۰-۱ ادامه یافت.

Air France

اگرچه اوکراینی‌ها نیز بارها تلاش کردند تا راهی به دروازه فرانسه پیدا کنند اما کاری از پیش نبردند و توپی وارد دروازه ایرفرانس نشد. بنابراین در پایان نیمه اول هر دو تیم زمین را با همان نتیجه ۰-۱ ترک کردند.

در نیمه دوم که به نیمه‌ی مربیان معروف است، فرانسوی‌ها با قدرت بیشتری ظاهر شدند. پس از گذشت دقایق ابتدایی از نیمه دوم، آنها موفق شدند با یک شوت قوی، گل دوم را نیز وارد دروازه اوکراین اینترنشنال کنند. آنها این گل را به لطف رتبه‌بندی مؤسسه‌ی بین‌المللی “اسکای ترکس” وارد دروازه حریف کردند. بر اساس معیارهای این مؤسسه، ایرفرانس در بین ایرلاین‌های چهارستاره‌ی جهان طبقه‌بندی شده است در حالی‌که اوکراین اینترنشنال با فاصله‌ای قابل توجه در میان دوستاره‌ها قرار گرفته است.

Delta_Crew

با این شروع طوفانی، تردیدی باقی نماند که فرانسوی‌ها تصمیم گرفته‌اند بازی را پرگل به پایان برسانند اما ظاهراً همه چیز بر وفق مرادشان نبود. در واقع به دنبال سابقه نامطلوب ایرفرانس در سانحه هوایی این اتفاق افتاد؛ در ۳۱ می سال ۲۰۰۹ یک فروند هواپیمای ایرباس ۳۳۰ این ایرلاین دچار سانحه شد و تمام ۲۲۸ مسافر آن که از ریودوژانیو عازم پاریس بودند، جان باختند. با این گل به خودی، بازی ۱-۲ شد و حریف اوکراینی تا حدی روحیه از دست رفته خود را بازیافت.

پس از این گل به خودی، فرانسوی‌ها تا حدی از تب و تاب افتادند و باانگیزه‌ی کمتری به بازی ادامه دادند. اما حمله‌ای که از سوی اوکراینی‌ها و با تکیه بر هواپیماهای بوئینگ‌شان انجام گرفت، اگرچه ناکام ماند و در مقابل هواپیماهای بوئینگ و ایرباس ایرفرانس، حرفی برای گفتن نداشت، حداقل باعث شد که ایرفرانس از انزوای خود خارج شود و با حرارت بیشتری بازی را پی بگیرد.

آنها این بار برگ غذاها و اسنک‌های خود در پرواز را رو کردند. ایرفرانسی‌ها که تقریبا در تمام وعده‌های غذایی و اسنک‌های‌شان می‌توان نان‌های باگت و پنیرهای معروف فرانسوی و گاهی اوقات دسرهای مخصوص‌شان را پیدا کرد – خوراکی‌هایی که همیشه مایه‌ی مباهات و افتخار مردم این کشور بوده است – با این امتیاز و با اعتماد به نفس بالا، گل سوم را نیز به ثمر رساندند.

France Food

اگرچه انتظار می‌رفت بازی گل‌های بیشتری داشته باشد، اما در نهایت با همان نتیجه ۱-۳ به سود ایرفرانس به پایان رسید و این ایرلاین به مرحله‌ی نیمه‌نهایی رقابت‌ها صعود کرد.

بازی‌های انجام شده:

ترکیش ایرلاینز (ترکیه) – سوییس ایر (سوییس)

لوفت‌هانزا (آلمان) ـ کی ال ام (هلند)

بازی‌های نیمه‌نهایی:

بریتیش ایرویز (انگلیس) و لوفت هانزا (آلمان)

ایرفرانس (فرانسه) – ترکیش ایرلاینز (ترکیه)

wp_reset_query();

نظر خود را بنویسید :

نام و نام خانوادگی(الزامی)
نشانی ایمیل (الزامی)